Malowanie proszkowe to jedna z najtrwalszych i jednocześnie precyzyjnych metod malowania różnego rodzaju powierzchni. W wyniku tego procesu uzyskujemy trwałą powłokę, która nie tylko poprawia estetykę danego elementu, ale jednocześnie tworzy barierę ochronną. Jakie elementy najczęściej maluje się proszkowo? Czym wyróżnia się ta metoda? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Zalety malowania proszkowego

Tradycyjne malowanie przy pomocy pędzla zostało skutecznie wyparte przez malowanie proszkowe. Wśród zalet tej innowacyjnej metody wyróżniamy:

  • oszczędność czasu i finansów – farby w proszku są bardzo wydajne, a sam proces malowania przebiega szybko i sprawnie. Uzyskana powłoka jest odporna na uszkodzenia, a tym samym ogranicza konieczność częstego odświeżania powierzchni;

  • możliwość dotarcia w każde, nawet trudno dostępne miejsce;

  • bezpieczeństwo – farby w proszku nie zawierają szkodliwych substancji i rozpuszczalników, a sposób aplikacji redukuje ryzyko emisji szkodliwych oparów.

Jakie materiały można malować proszkowo?

Lakierowanie proszkowe to jedna z najskuteczniejszych metod malowania powierzchni, która znajduje zastosowanie w wykańczaniu i odświeżaniu: wszystkich gatunków stali, aluminium, żeliwa, ceramiki, drewna, tworzyw sztucznych oraz szkła.

Specjalistyczne pistolety natryskowe, przy pomocy których aplikuje się farbę w proszku, umożliwiają pomalowanie elementów o dużej powierzchni w bardzo krótkim czasie.

Powłoki poliestrowe i epoksydowe w ofercie firmy Promark

Od 1991 roku zajmujemy się malowaniem proszkowych różnego rodzaju elementów. Każda powierzchnia przed nałożeniem preparatu jest przez nas odpowiednio przygotowana. W zależności od materiału przeprowadzamy proces: piaskowania lub szkiełkowania oraz dokładnie oczyszczamy powierzchnię z nagromadzonego pyłku

– informuje pracownik firmy Promark.

W zależności od swoich indywidualnych potrzeb możesz zdecydować się na powłokę poliestrową lub epoksydową. W przypadku elementów aluminiowych firma Promark przeprowadza również proces chromianowania.