WUKO to metoda udrażniania kanalizacji, która nie wymusza użycia żadnych środków chemicznych – wszystko dzięki zastosowaniu silnego strumienia wodnego pod ciśnieniem. Jeżeli poszukujesz sposobu na ekologiczne i bezpieczne przepchanie kanalizacji, warto skorzystać z możliwości, jakie daje ta technika. Sprawdźmy, jak wygląda udrażnianie w praktyce, i jaki sprzęt jest niezbędny do prawidłowego przeprowadzenia prac.

Specjalista wyjaśnia: czym jest WUKO?

Udrażnianie rur metodą WUKO polega na użyciu węża zakończonego specjalną głowicą, który zostaje wprowadzony do przewodów kanalizacyjnych. Z głowicy wypuszczana jest woda – pod wysokim ciśnieniem – która usuwa i rozbija najtrudniejsze osady, nieczystości oraz odpadki. Wąż podłączony jest do specjalnego pojazdu wyposażonego w pompę tłoczącą wodę. Dobre firmy hydrauliczne, takie jak Hydro Seb, posiadają na wyposażeniu pojazdy, które dojadą w najtrudniej dostępne miejsca, takie jak parkingi podziemne. Urządzenia WUKO są tak zaprojektowane, że mogą służyć zarówno do obsługi sieci wewnętrznych, jak i zewnętrznych.
Ciśnieniowe udrażnianie kanalizacji to najczęściej stosowana metoda przepychania instalacji, która pozwala na bezwykopowe przywrócenie kanalizacji zewnętrznej do normalnego użytkowania.

Nie tylko metoda WUKO – maszyny elektryczne

Przepychanie rur WUKO to niejedyny sposób na oczyszczenie instalacji. Równie skuteczną metodą jest udrażnianie z wykorzystaniem maszyn elektrycznych. Prowadzono maszynowa sprężyna pozwala efektywnie pozbyć się zatoru i uniknąć szybkiego nawrotu problemu. Jako że każdy przypadek jest traktowany indywidualnie, technicy dobierają parametry sprężyny do średnicy rury oraz rodzaju zgromadzonych zanieczyszczeń. Wysokie obroty spirali w połączeniu z precyzyjną końcówką czyszczącą sprawiają, że zator jest rozbijany szybko i skutecznie. Dzięki zastosowaniu specjalnych węży ochronnych nie ma ryzyka, że w czasie realizacji usługi dojdzie do uszkodzenia podłogi czy ścian.