Bez względu na rodzaj i zastosowanie konkretnej konstrukcji, wiele uwagi zawsze przykłada się do wielu wyznaczników, które bezpośrednio lub pośrednio decydują o walorach wytrzymałościowych. Idealną sytuacją je ta, w której czynniki te można połączyć również z lekkością zastosowanych materiałów. Dlatego właśnie tak wielkim zainteresowaniem ze strony inwestorów cieszy się aluminium. Co warto o nim wiedzieć?

Aluminium jako materiał

Swoją ogromną popularność aluminium zawdzięcza głównie bardzo pożądanym właściwościom fizycznym. Mowa tu przede wszystkim o lekkości, która idzie w parze z doskonałą wytrzymałością na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Aluminium doskonale radzi sobie także z oddziaływaniem warunków środowiskowych, w tym najniebezpieczniejszej z technicznego punktu widzenia wilgoci. Produkty wykonane ze stopów aluminium, jako że samoczynnie wskutek utleniania, pokrywają się warstwą ochronną, są kompletnie niepodatne na korozję. Sprawia to, że konstrukcje wykonane z elementów aluminiowych nie wymagają takiej konserwacji, jak w przypadku ich odpowiedników ze stali. Aluminium cechuje się dobrym przewodnictwem cieplnym oraz elektrycznym.

Łatwo poddaje się procesowi obróbki, przez co istnieje możliwość nadania mu de facto dowolnego kształtu. Na specjalną uwagę zasługuje jednak możliwość zmieniania właściwości konkretnego stopu poprzez dodanie pierwiastków takich jak tytan, cynk, czy żelazo. Konstrukcje aluminiowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy wyjątkowo cenią sobie idealny stosunek ceny do jakości. Aluminium jest obecnie produkowane na skalę masową, a co za tym idzie, szeroko dostępne. Gdzie stosuje się je najczęściej?

Zastosowanie aluminium

Aluminium słynie z uniwersalności zastosowania. Wytwarza się z niego wiele wysokojakościowych produktów. Stanowi niezwykle istotny komponent stolarki otworowej. Znaleźć można je w drzwiach aluminiowych, drzwiach przeciwpożarowych, drzwiach przesuwnych, a także w oknach o właściwościach specjalistycznych. Jest nieodłącznym składnikiem fasad aluminiowych i ścianek wewnętrznych. Dla zapewniania jak najlepszych funkcji użytkowych, z aluminium wytwarza się także świetliki dachowe, w tym ich najważniejszy element, czyli rury światłonośne, które dodatkowo pokrywa się związkami srebra.

Najbardziej kompleksową obsługę w zakresie konstrukcji aluminiowych zapewnić mogą jedynie przedsiębiorstwa o wyraźnie sprecyzowanym profilu działalności. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Dawido Usługi Ogólno-budowlane, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej wyrobiła sobie opinię jednej z najlepszych w regionie. Wszyscy klienci mogą liczyć tu na atrakcyjne ceny oraz indywidualne podejście do każdego zlecenia.