Usługi wynajmu koparek kołowych – dla kogo są dedykowane?

Materiał partnera
2019-12-05

Obecnie na rynku budowlanym, można zauważyć zjawisko swoistej decentralizacji usług. Mowa o tym, iż dzisiaj realizację danej inwestycji coraz rzadziej wykonują firmy ogólnobudowlane. Najczęściej określone zadania są etapowo wykonywane przez podwykonawców, bezpośrednio odpowiadających przed wykonawcą głównym oraz inwestorem. Szczególnie taki system pracy można zauważyć w dziedzinie prac ziemnych. Tu warto dowiedzieć się kilku rzeczy o usługach wynajmu koparek kołowych.

Wynajem dla dużych firm

Duże firmy zajmujące się inwestycjami stawiania hal magazynowych, budowania dróg, a także infrastruktury energetycznej liniowej i nieliniowej – szamba, zbiorniki retencyjne i ściekowe itp. – wielokrotnie korzystają z usług firm wynajmujących koparki z jednego względu. Dzięki współpracy zapewniają sobie one dodatkowy sprzęt na budowie, który sprzyja szybszemu wykonaniu określonych prac. Jest to zaś ważne dla braku łamania postanowień umów budowlanych i ich harmonogramów, które mogłyby skutkować nałożeniem przez inwestora kar finansowych. Usługi związane z pracami ziemnymi, są zatem dzisiaj bardzo potrzebne dla podmiotów nawet posiadających własne technologie…

Warto wiedzieć! Niekiedy usługami wynajmu koparek kołowych zainteresowane są podmioty publiczne. Przykładem mogą być zarządy dróg, leśnictwa, straż graniczna, czy nawet siły zbrojne!

Wynajem dla małych firm

Mniejsze firmy mogą upatrywać w wynajmie maszyn budowlanych dobrej strategii rozwojowej. Pozwala to bowiem na staranie się o uzyskiwanie bardziej złożonych i rentownych zleceń, które jednak wymagają posiadania określonej technologii. Odpowiednia współpraca z firmą wynajmującą koparki kołowe to zatem obopólna korzyść. Zakres prac może dotyczyć wykopu fundamentów, wyburzeń i rozbiórek starych obiektów, przygotowywania terenu pod budowę parkingu, czy podjazdu, a nawet robót dotyczących wymiany gruntu i jego utwardzania. 

Wynajem dla klientów indywidualnych

Klienci indywidualni również są zainteresowani często wynajmem koparek kołowych. Najczęściej dotyczy to jednak inwestycji związanych np. z budową przydomowej oczyszczalni ścieków, czy np. basenu. Niekiedy bowiem lepiej zatrudnić do robót ziemnych jedną firmę, a inną do montażu określonych konstrukcji. Nie zawsze też np. wykonawca oczyszczalni ścieków, posiada własne koparki. Lepiej zatem nie tracić czasu i od razu skierować się do profesjonalistów! Oni pomagają również rolnikom, którzy wymagają np. wykonania stawu, rowu melioracyjnego, czy nasypu ziemnego.

Jeśli szukasz zatem sprawdzonego partnera biznesowego, zajmującego się wynajmem koparek kołowych wraz z wykwalifikowaną kadrą operatorów, koniecznie zgłoś się do przedsiębiorstwa KAMA z Lubina. Potwierdzeniem renomy tej firmy, jest m.in. jej współpraca z takimi przedsiębiorstwami, jak EUROVIA, która wybudowała setki km dróg i autostrad na terenie Polski!