Dzięki systemom wizji maszynowej oferowanym przez MV Center, wiele przedsiębiorstw z różnorodnych branż może osiągnąć lepsze wyniki w zakresie kontroli jakości, bezpieczeństwa produktów oraz optymalizacji procesów produkcyjnych. Warto więc rozważyć implementację takich rozwiązań w swoim przedsiębiorstwie i skorzystać z doświadczenia specjalistów z branży wizji maszynowej.

Systemy wizji maszynowej – charakterystyka

Systemy wizji maszynowej oferowane przez przedsiębiorstwo MV Center to zaawansowane technologie kontrolowania jakości oraz procesów produkcyjnych, które opierają się na analizie obrazu generowanego przez specjalistyczne urządzenia, takie jak kamery czy skanery. Ich podstawowym zadaniem jest automatyczna ocena jakościowa produktów oraz elementów na podstawie wcześniej zdefiniowanych norm. Dedykowane oprogramowanie, którego sercem jest komputer, przetwarza dane w czasie rzeczywistym i pozwala na szybkie identyfikowanie odstępstw od założonych parametrów.

Integralną częścią systemów wizji maszynowej MV Center są oświetlacze, które gwarantują optymalne warunki pracy kamerom, a także urządzenia usuwające z procesu produkcyjnego elementy zidentyfikowane jako niezgodne (NOK), co czyni produkcję bardziej autonomiczną. W odróżnieniu od kontroli jakości wykonywanej przez ludzi, efektywność systemów wizji maszynowej MV Center jest stała lub nawet rośnie, dzięki wykorzystaniu algorytmów przetwarzania obrazu i technologii uczenia maszynowego.

Zastosowanie wizji maszynowej

Kompleksowy system wizji maszynowej firmy MV Center może być odpowiedzią nie tylko na potrzeby kontroli jakości, ale także na sterowanie procesami pakowania czy paletyzacji, współpracując z urządzeniami zewnętrznymi, takimi jak roboty, maszyny obróbcze czy etykieciarki. Przez kilkanaście lat wdrożeń systemów wizji maszynowej do różnych przedsiębiorstw, ich zastosowanie stale się poszerza, obejmując coraz to nowe branże. Wśród nich warto wymienić chociażby produkcję świeczek na skalę przemysłową.

Wizja maszynowa od MV Center sprawdzi się wszędzie tam, gdzie produkcja jest intensywna i szybka, a jednocześnie wymagana jest konieczność szybkiej i bezbłędnej oceny jakościowej produktu. Ponadto systemy wizyjne są niezbędne tam, gdzie priorytetem jest bezpieczeństwo użytkowania produktu – gdy przeoczenie lub zaniedbanie jakiegoś procesu może mieć poważne konsekwencje. Również w branżach, gdzie koszty przetwarzania elementu niezgodnego są wysokie i braki muszą być wyeliminowane jak najwcześniej.

Wśród sektorów gospodarki, które najlepiej wykorzystują potencjał wizji maszynowej, można wymienić m.in. branżę motoryzacyjną (automotive), przemysł farmaceutyczny i medyczny, kosmetyczny oraz produkcyjny tworzyw sztucznych. Nie zabrakło również przemysłu elektronicznego, opakowaniowego czy spożywczego i przetwórczego.