Dzisiaj w wielu domach, czy mieszkaniach można spotkać różne konstrukcje kartonowo gipsowe. Są one łatwe w aranżowaniu i instalowaniu, ale wymagają prac na podstawie ścisłego projektu. Zadanie wykonawcze powinno zaś być zlecone dobrej firmie remontowej o długoletnim doświadczeniu. Powinna ona również być wyposażona w odpowiednie nowoczesne sprzęty remontowe.

Gdzie wykorzystywane są zabudowy kartonowo gipsowe?

Zabudowy kartonowo gipsowe cieszą się dzisiaj olbrzymim zainteresowaniem inwestorów. Wykorzystywane są przy wykańczaniu biurowców, szkół, sklepów, a także mieszkań. Są one bowiem łatwe w transportowaniu i docinaniu, a także stosunkowo proste w montażu oraz wykańczaniu. Pozwalają przy tym na ukrywanie nierówności ścian i ograniczenie tym samym prac powodujących duże zapylenie, czy też hałas. Świetnie nadają się również, jako materiały wykończeniowe na poddasza, gdzie wykonano wewnętrzna termomodernizację wełną mineralną lub też pianką PUR. Można również z nich tworzyć przy pomocy specjalnych rusztów ściany działowe, lub też przestrzenne sufity podwieszane. Wiele nowoczesnych aranżacji kartonowo gipsowych dotyczy tworzenia z nich ściennych regałów…

Odpowiednie płyty oraz akcesoria

Połową sukcesu remontowania wnętrz w zabudowie karton-gips jest zakupienie wysokiej klasy płyt. Dzisiaj tworzone są już takie, które są dodatkowo wzmocnione na uszkodzenia mechaniczne, czy które mają polepszone parametry dotyczące akustyki. Na rynku można spotkać się także z płytami z powłokami hydrofobowymi, co pozwala stosować je w mniej wilgotnych miejscach kuchni oraz łazienki. Istotne jest jednak również zwrócenie uwagi na odpowiednie profile – CW, UW, U, UA, CD, czy perforowane – a także na inne akcesoria monterskie. O to jednak zadba dobry projektant i wykonawca, którym może być firma HAGNA! Przedsiębiorstwo to realizuje zlecenia remontowe dla klientów indywidualnych, biznesowych, czy publicznych, słynąc z terminowości oraz wysokiej jakości prac. Wspomnieć warto również o atrakcyjnych cenach.

Prace montażowe

Prace montażowe związane z zabudową kartonowo gipsową mogą być bardzo różne i zależą od danej inwestycji. Pierwszym etapem jest jednak najczęściej docięcie płyt. Pamiętać jednak należy o tym, aby dokonywać tego tak, aby nierówności cięcia powstawały po zakrywanej części płyty. Istotne jest także zachowanie odpowiedniego kąta cięcia – najczęściej 45 stopni. Kolejny etap to mocowania płyt na stelażu, czy specjalnym ruszcie, czego dokonuje się poziomo lub też pionowo. Po dokręceniu i sprawdzeniu, czy łepki wkrętów nie wystają poza płytę, można zaś przejść do zagruntowania. Ważne jest to przed właściwym spoinowaniem, a następnie wykańczaniem zabudowy kartonowo gipsowej farbą, tynkiem, tapetą itp.