Podobnie jak w przypadku tynków maszynowych, tak i wylewki miksokretem są bardziej opłacalne przy realizacji większych inwestycji. Im większa jest bowiem robocza powierzchnia, tym większe optymalizacje kosztów związanych z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. To nie tylko pozwala na błyskawiczne realizacje zleceń, ale także na podwyższanie parametrów technicznych danych konstrukcji. W przypadku wylewek przemysłowych jest to bardzo ważne!

Czym powinna charakteryzować się wylewka przemysłowa?

Wylewki przemysłowe to dzisiaj nie tylko podkłady podłogowe, ale same „posadzki”. Wielokrotnie zatem nie mają one warstwy wierzchniej, dlatego muszą wyróżniać się wysokimi parametrami technicznymi. Przede wszystkim muszą one wytrzymywać olbrzymie obciążenia statyczne i dynamiczne, a także działanie wody, agresywnych cieczy, czy wysokich temperatur. Ponadto muszą spełniać normy bezpieczeństwa – muszą być antypoślizgowe, a na ich powierzchni można nanosić znaki poziome i konstrukcje odblaskowe. Istotne przy tym jest to, aby były odporne również na uszkodzenia mechaniczne czy brud. Dobra wylewka powinna być przy tym gładka, nie powinna mieć łączeń oraz jej warstwa wierzchnia powinna być zabezpieczona przed możliwością ścierania. Wszystkie wymienione wysokie parametry podłoża przemysłowego dla hal produkcyjnych, magazynów, a nawet parkingów podziemnych spełnia przy tworzeniu technologia miksokretu.

Czym jest miksokret?

Miksokret to inaczej wysokiej klasy agregat posadzkarski, czyli urządzenie do mieszania masy cementowej i wylewania jej na podłoże. Zaprawa stworzona w miksokrecie służy do wykonywania posadzek i podkładów podłogowych, a jej receptura ściśle jest dobierana do danej inwestycji. Tak jest między innymi przy tworzeniu wylewek przemysłowych. Z czego składa się zaś to urządzenie łatwe w transportowaniu? Przede wszystkim z pokrywy wykonanej ze sztucznego tworzywa lub metalu, z silnika, zasilacza lub zgarniacza i z wielu innych dodatkowych akcesoriów, takich jak przewody, stelaże, zestawy do przezbrojenia. Olbrzymią zaletą miksokreta jest przy to, że jego zasięg w poziomie bez przenoszenia może wynieść nawet 150 metrów. W pionie to zaś do 100 metrów, co pozwala na łatwe wykańczanie nawet dwóch pięter tego samego dnia…

Zalety wylewek z miksokreta

Wylewki z miksokreta przede wszystkim pozwalają na sprawne i szybkie tworzenie podkładów podłogowych bez konieczności stosowania mas wyrównawczych oraz wylewek samopoziomujących. Przy dużych przestrzeniach można zatem osiągnąć wysokie optymalizacje kosztów oraz czasu realizacji przedsięwzięcia. Jest to związane nie tylko ze sprawnym działaniem maszyny, ale także z tym, iż technologia miksokreta pozwala ograniczyć ilość wprowadzonej wody przy pracach budowlanych do obiektu (eliminacja zjawiska wilgoci technologicznej). Podkład może być przy tym wykorzystywany do różnych zastosowań. Może być kryty innymi, dodatkowymi podłożami lub może pozostać w „surowej” formie, o wysokich parametrach technicznych. Warto wiedzieć, że wylewki przemysłowe miksokretem mogą nawet harmonizować się z systemem ogrzewania podłogowego!

Do jakiej firmy wykonawczej warto się zgłosić?

Pomimo tego, iż miksokret, czy też agregaty tynkarskie dla tynków maszynowych usprawniają przebieg prac, to pamiętać należy o tym, że wcale nie są one łatwe w obsłudze. Tworzenie danych konstrukcji przy użyciu tych technologii wymaga szerokiej wiedzy materiałoznawczej, remontowej i ogólnobudowlanej. Tą wyróżniają się między innymi pracownicy firmy Mix-Power Tynki i Posadzki Maszynowe z Budzowa, w województwie małopolskim, która obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych oraz publicznych. Mix-power oferuje usługi posadzkarskie od 2018 roku. Specjalizuje się w wykonywaniu wylewek maszynowych oraz betonowych i przemysłowych, które nadają się pod parkiet, panele i deski. Oferuje także mieszanki betonowe odpowiednie do ogrzewania podłogowego oraz renowację starych lub uszkodzonych posadzek. Ponadto firma zajmuje się tynkami maszynowymi gipsowymi i cementowo-wapiennymi, wykonując je szybko i precyzyjnie dzięki użyciu specjalistycznej maszyny.