Zapchany lub zużyty filtr kabinowy powietrza często nie daje wyraźnych objawów. Kierowcy bardzo często nie zdają sobie sprawy, że wdychają w aucie szkodliwe powietrze. Nie wymieniają filtrów tak często, jak zalecają specjaliści lub nie wiedzą, kiedy należy zmienić na nowy. Jeżeli nie wiesz, kiedy i jak wymienić filtr, mogą w tym pomóc specjaliści z firmy Skiba Auto-Serwis w Wałbrzychu.

Objawy zużytego filtra kabinowego

Najczęstszym objawem, który wskaże moment do wymiany filtra kabinowego to nieprzyjemny zapach stęchlizny unoszący się w aucie. Bardzo często kierowcy lekceważą problem, kupują odświeżacze powietrza i nie są świadomi, że problem tkwi, gdzie indziej. Filtr kabinowy zbudowany jest z kilku warstw filtrujących złożonych w harmonijkę. Zadaniem jego jest filtrowanie powietrza i usuwanie zanieczyszczeń. Chroni kierowców przed wdychaniem spalin samochodowych, pyłków, kurzu i zanieczyszczeń drogowych. Kierowcy alergicy podróżujący ze zużytym filtrem mogą mieć dodatkowo nasilone objawy alergii- katar sienny i podrażnione oczy. Objawem zużytego filtra kabinowego jest parowanie szyb w samochodzie. W tym wypadku nie pomogą pochłaniacze wilgoci, bo problem jest poważniejszy i należy w tym wypadku udać się do specjalistów z firmy Skiba Auto-Serwis , którzy zbadają usterkę i pomogą dobrać najlepszy filtr do naszego auta. Wymiana filtra powinna odbywać się co 15 tyś. km lub co roku, jeżeli kierowca wykonuje mniejsze przebiegi. To bardzo ważne dla naszego zdrowia i osób z nami podróżujących.

Rodzaje oferowanych filtrów kabinowych

W firmie Skiba Auto-Serwis otrzymamy filtr FILTER+ marki Bosch, filtry standardowe oraz z węglem aktywnym. W okresie jesienno-zimowym szczególnie jesteśmy narażeni na zanieczyszczenia powietrza, na smog, alergeny i bakterie. Wywołują one wiele chorób i powikłań u dzieci, kobiet w ciąży i osób starszych. Specjaliści polecają najbardziej filtr kabinowy FILTER+, który skutecznie chroni zdrowie pasażerów i wpływa na bezpieczeństwo kierujących. Zatrzymuje on cząsteczki pyłu i smogu, filtruje pyłki i drobny kurz oraz neutralizuje bakterie i alergeny. Charakteryzuje go wysoka jakość, dopasowanie i łatwość w montażu. Nie pozwala wtargnąć do auta wielu szkodliwym gazom, takim jak spaliny benzynowe, siarka, węglowodory i inne. Dodatkowo złoża węglowe filtrują pyłki kwiatowe, co jest niezwykle ważne dla alergików. Alternatywą dla tego filtra może być filtr standardowy lub z aktywnym węglem. Ten drugi dzięki filtrowaniu węglem jest skuteczny w usuwaniu takich związków jak metale ciężkie-chrom, arsen, nikiel i rtęć. Filtr standardowy jest nieskomplikowany konstrukcyjnie, zatrzymuje jedynie największe cząsteczki zanieczyszczeń.