Rusztowania to dzisiaj konstrukcje potrzebne niemalże przy wszystkich inwestycjach budowlanych, czy energetycznych. Różnią się one od siebie wymiarami, systemami mocowania, poziomem stabilności, czy sposobem montowania konstrukcji. Najlepsze systemy rusztowań są przy tym bardzo kosztowne, a stosowanie tych kilkunastoletnich jest niewskazane. Jak zatem radzą sobie firmy budowlane w zakresie wykorzystania tego osprzętu? Przede wszystkim kierują się ku wynajmie rusztowań!

Wynajem rusztowań dla małych i dużych firm

Rusztowania wynajmowane są dzisiaj masowo przez różnego typu podmioty. Najczęściej są to przedsiębiorstwa budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, gospodarczego i komercyjnego, o różnej długości stażu na rynku i o różnej wielkości. Wypożyczenie rusztowań jest bowiem bardzo opłacalne dla małych i większych przedsiębiorstw. Pierwsze z nich nie muszą dzięki takiej opcji inwestować we własne drogie systemy rusztowań, dzięki czemu mogą inwestować w inne sektory własnej działalności. W ten sposób mogą również podejmować się bardziej złożonych i większych zleceń. Wypożyczanie sprzętu i akcesoriów budowlanych to zatem dla nich szansa na błyskawiczny rozwój, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynają swoją działalność.

Dlaczego wynajmem rusztowań interesują się także duże firmy? Przede wszystkim w ten sposób mogą realizować kilka inwestycji jednocześnie. Wypożyczenie dodatkowego sprzętu ułatwia obsługę wielu klientów firm budowlanych, co również doprowadza do ich lepszej pozycji na rynku. Wielokrotnie optymalizowane są przy tym koszty, a także ułatwiane są procesy logistyczne. Najlepsze wypożyczalnie same dostarczają na plac budowy rusztowania, bądź odpowiednio je składają i pakują na podstawione wcześniej pojazdy z naczepami.

Rusztowania „warszawskie” – wysoka i rekomendowana technologia

Typem rusztowań, które cieszą się w Polsce największym zainteresowaniem, są systemy rusztowań „warszawskich”. To one są łatwe w montażu, niebywale stabilne, a także niesamowicie funkcjonalne. Składają się z wielu elementów aluminiowych takich, jak ramy konstrukcyjne, poręcze, podesty otwierane, trójkąty podporowe, kółka z blokadą, złącza obrotowe, odciągi, drabinki itp. Spełniają one wszystkie branżowe normy, przy czym są jednymi z najwyższych w klasie rusztowań jeśli chodzi o standardy BHP. Świetnie sprawdzają się przy tym do prac montażowych, murarskich, tynkarskich, instalacyjnych, malarskich, wykończeniowych, konserwacyjnych, spawalniczych, czy też do działań demontażowych.

Gdzie szukać wypożyczalni rusztowań?

Wypożyczalni rusztowań jest w Polsce coraz więcej. Najlepiej jednak wypożyczać sprzęt w regionie, w którym prowadzimy inwestycje. Ograniczy to koszty logistyki oraz transportu. Przy ocenie jakości firmy wynajmującej, warto jednak zwrócić uwagę na jej technologie. Cenione przedsiębiorstwa nie tylko zapewniają rusztowania, ale także stopy do ubijania, czy też szalunki fundamentowe oraz ścienne. Tak jest w przypadku firmy BUDO-SPRZĘT, która wyróżnia się jeszcze szerszą ofertą. Dotyczy ona wypożyczania wiertnic do gleby, zagęszczarek marki WEBER, fundamentowych elektronarzędzi, czy wiertnic MAKITA!