Beton jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów we wszystkich gałęziach budownictwa i nie tylko. Jest to mieszanina w odpowiednich ilościach wody, cementu i piasku oraz różnych dodatków uszlachetniających, determinujących późniejsze właściwości zaprawy betonowej i jej zastosowanie, jak np. mrozoodporność czy wodoszczelność. Poznaj bliżej ofertę firmy Topmix Jarosława Jankowskiego i sprawdź, dlaczego warto skorzystać z jej usług.

Najważniejsze właściwości betonu

Beton jest jednym z najbardziej wytrzymałych, odpornych na niesprzyjające warunki atmosferyczne, a przede wszystkim uniwersalnym materiałem budowlanym, a także drogowym. Beton budowalny jest mieszanką trzech składników: wody, cementu i kruszywa, w określonych proporcjach wraz z dodatkami wzbogacającymi, poprawiającymi jego i tak bardzo dobre właściwości i konsystencję. Doskonale nadaje się do wznoszenia bardzo wielu budowli o różnych konstrukcjach, czyniąc je trwałymi. Beton budowalny służy do wznoszenia murów z cegieł czy pustaków, zalewania fundamentów, posadzek, stabilizacji gruntu, do wykonywania elementów konstrukcyjnych, jak strop czy stropodach, szamba czy schody. Odpowiednio wzbogacony beton bez obaw może mieć kontakt z podłożem.

Elementy składowe betonu są mieszane ze sobą w różnych proporcjach, co pozwala na otrzymanie betonu budowlanego o różnym przeznaczeniu. Skład można dowolnie modyfikować i stosować domieszki substancji modyfikujących właściwości , które powinny być zależnie od jego przeznaczenia. Dzięki temu można otrzymać beton wzmocniony (inaczej towarowy), który jest stosowany jest do budowy rożnych elementów dróg technologicznych, gdyż świetnie znosi obciążenia statyczne i  dynamiczne. Zaprawa betonowa stworzona w firmie Topmix może mieć także różną konsystencję, począwszy od  gęstoplastycznej, poprzez plastyczną, półciekłą, a skończywszy na samozagęszczalnej.

Gdzie warto zakupić beton budowlany?

Jeżeli potrzebujesz zaopatrzyć się w beton budowalny, to zawsze wybieraj sprawdzone i doświadczone firmy, jak Topmix Jarosław Jankowski z Przykony w województwie wielkopolskim, która dzięki współpracy z akredytowanym laboratorium na bieżąco kontroluje jakość swoich produktów. Stosowane technologie, zapewniają najwyższą jakość betonu, zgodną z normami polskimi i europejskimi. Firma Topmix oferuje klientom możliwość szybkiego transportu i w razie potrzeby pompowania betonu na placu budowy lub we wskazanym miejscu. Oferowany beton posiadają jednolitą konsystencję, a mieszanka betonowa, ze względu na swoje bardzo dobre parametry może znaleźć zastosowanie w budownictwie przemysłowym, mieszkaniowym oraz drogowym. Co więcej, na życzenie klientów Topmix jest w stanie zaproponować mieszankę betonową wyprodukowaną na podstawie specjalnie zaprojektowanych receptur zgodnie z specyfikacją i indywidualnymi wymaganiami.