Nowoczesne siatki ogrodzeniowe są tworzone w technologii pozwalającej utrzymać ich wytrzymałość i trwałość na wiele lat. W ich produkcji stosuje się cynkowanie ogniowe lub ocynkowanie powlekane PCV, co daje również dobry efekt estetyczny. Ten rodzaj płotu z siatki plecionej jest rozwiązaniem uniwersalnym stosowanym na posesjach prywatnych i przemysłowych. Dobrej jakości siatki ogrodzeniowe dostarcza producent Telima.

Rodzaje ogrodzeń z siatki

Ogrodzeń z siatki plecionych różnią się między sobą materiałem, z którego są wykonane. Wśród różnych systemów są np. cynkowanie ogniowe lub ocynkowanie i powlekanie PCV.

Te technologie wpływają na wytrzymałość oraz można liczyć na trwałość materiału przez wiele lat. Technologia cynkowania ogniowego wzmacnia drut, powodując jego zwiększoną odporność na warunki atmosferyczne. Jak mówi pracownik firmy Telima:

siatki ogrodzeniowe ze względu na ekspozycję na deszcz i inne czynniki muszą być odporne na korozję.

Jaki teren ogradza się siatką plecioną?

Siatki ogrodzeniowe znajdują zastosowanie w każdego rodzaju obiektach, bo jest to rozwiązanie uniwersalne i ekonomiczne. Chętnie stosowane są do ogradzania prywatnych posesji, bo można przy nim sadzić rośliny, które będą miały wystarczająco dużo światła i dodatkową podpórkę. Tereny sportowe zabezpieczone w ten sposób pozwalają na swobodne oglądanie z zewnątrz przebiegu zawodów, a jednocześnie chronią przed wybiciem piłki czy wtargnięciu niepowołanych osób. Można też w ten sposób wydzielić sektory, w przypadku gdy sąsiaduje ze sobą kilka placów. Typ siatek plecionych jest szczególnie popularny do ogradzania terenów przemysłowych. Za względu na zazwyczaj duży obszar, który trzeba opasać, to rozwiązanie jest opłacalne dla inwestora. Można zabezpieczyć górę drutem kolczastym, uniemożliwiając intruzom wtargnięcie na teren zakładów. Siatka jest często wykorzystywana też do ogradzania działek leśnych, bo zapobiega wtargnięciu obcych oraz zwierząt, które mogłyby dokonać zniszczeń na posesji.