Wszystkie pomieszczenia znajdujące się na poddaszu domu jednorodzinnego, w tym również łazienki, powinny być odpowiednio doświetlone i wentylowane. Najprostszym sposobem na zrealizowanie tego oby tych założeń jednocześnie jest oczywiście montaż specjalistycznie zaprojektowanych okien dachowych. Obecnie największą popularnością cieszą się produkty wykonane z drewna. Warto mieć jednak na uwadze, że w dłuższej perspektywie nie sprawdzą się one tam, gdzie ma się do czynienia z wodą +lub parą wodną. Co zatem mają do dyspozycji inwestorzy?

Łazienkowe okna dachowe z PCV – co warto o nich wiedzieć?

Zakup okien dachowych wykonanych z dobrze znanego i sprawdzonego już PCV niesie ze sobą wiele ważnych z technicznego oraz praktycznego punktu widzenia korzyści. Po pierwsze – materiał ten jest całkowicie hydrofobowy. Oznacza to, że nie traci on swoich właściwości użytkowych wskutek nawet długotrwałego oddziaływania wilgoci. Po drugie, jak słusznie zaznaczają doświadczeni specjaliści z firmy Dom-Bud prowadzonej przez Grzegorza Motykę – polichlorek winylu jest również bardzo łatwy w utrzymaniu należytej czystości i nie wymaga przeprowadzania regularnych zabiegów konserwacyjnych tak, jak dzieje się to w przypadku naturalnego drewna.

Do wyczyszczenia okna dachowego wykonanego z PCV wystarczy wilgotna ściereczka i standardowy detergent. Stolarka otworowa tego typu jest też bardzo estetyczne oraz przystępna cenowo, co sprawia, że świetnie wpisuje się ona w oczekiwania współczesnych klientów.

Okna drewniano-poliuretanowe – czy warto w nie zainwestować?

Kolejnym z dostępnych na rynku rozwiązań są nowoczesne okna drewniano-poliuretanowe. Ze stolarką PCV dzielą one zdecydowaną większość najważniejszych zalet. Są trwałe, estetyczne i łatwe w czyszczeniu. Zasadniczą różnicę stanowi tutaj fakt, że przekrój elementów ościeżnicy oraz skrzydła wykonany jest z naturalnego drewna. Jednakże co to oznacza z praktycznego punktu widzenia? Jak słusznie zaznaczają doświadczeni fachowcy z firmy Dom-Bud prowadzonej przez Grzegorza Motykę – chodzi tutaj przede wszystkim o znakomite parametry termoizolacyjne.

Okna dachowe z drewna i poliuretanu mają niski współczynnik przenikania ciepła, dzięki czemu świetnie nadają się m.in. do domów pasywnych oraz energooszczędnych. Niestety – rozwiązanie to ma także swoje wady. Za największą uznawana jest wysoka cena. Klienci muszą liczyć się z tym, że stolarka tego typu będzie o około 25-30% od swoich odpowiedników z PCV. Inwestycja taka powinna jednak zwrócić się już po kilku latach – m.in. dzięki niższym rachunkom za zużycie energii.