Zalety bezwykopowego układania sieci telekomunikacyjnych i wodociągowych

Materiał partnera
2020-01-30

W miastach coraz większe przestrzenie są w jakiś sposób zagospodarowane i przeprowadzenie prac związanych z wykonaniem wykopów jest niezwykle uciążliwe. Bardzo dobrym sposobem na przeprowadzenie prac związanych z montażem sieci telekomunikacyjnej lub wodociągowej jest skorzystanie z usług firm specjalizujących się w wykonywaniu przewiertów sterowanych. Jest to sposób na ułożenie sieci pod ziemią, bez konieczności wykonywania wykopów.

Horyzontalne przewierty sterowane

Jeśli musimy poprowadzić nowe rury lub sieci kablowe pod istniejącą już drogą, warto skorzystać z usług firm zajmujących się wykonywaniem przewiertów sterowanych. Pozwoli to uniknąć kosztów i niedogodności związanych z wykonaniem wykopów. Kontrolowane przewierty pozwalają na bezwykopowy montaż sieci telekomunikacyjnych oraz kanalizacji teletechnicznych. Rurociągi wykonane przy pomocy przewiertów sterowanych znajdują zastosowanie w branży gazowej, energetycznej, ciepłowniczej czy telekomunikacyjnej.

Przewierty mogą być wykonywane na krótkich dystansach (od 20 m), a także na znaczne odległości (do 300 m), dzięki czemu jest to technika stosunkowo uniwersalna i mogą z niej skorzystać zarówno przedsiębiorcy planujący duże inwestycje, jak i osoby indywidualne. Dobre firmy wykonujące przewierty mogą zamontować rury o średnicy od 32 mm do nawet 500 mm.

Zastosowanie technik bezwykopowych

Przewierty sterowane stosowane są przede wszystkim w miejscach, w których powierzchnia ziemi została już zagospodarowana i wykonanie wykopów stworzyłoby dodatkowe koszty oraz naraziło całą okolicę na liczne niedogodności. Przewierty sterowane wykonuje się np. pod drogami, co pozwala na ułożenie rur bez konieczności zamykania ruchu drogowego na wiele dni. Realizacja projektów związanych z położeniem nowej sieci wodociągowej, telekomunikacyjnej czy ciepłowniczej staje się, dzięki technikom bezwykopowym, o wiele bardziej opłacalna.

Dzięki przewiertom sterowanym możliwe jest również przeprowadzenie prac związanych z renowacją sieci wodociągowych i sanitarnych. Realizacja projektów wykorzystujących techniki bezwykopowe wymaga odpowiednich umiejętności i specjalistycznego wyposażenia, dlatego tego typu prace muszą zostać powierzone odpowiedniej firmie.

Kto zajmuje się wykonaniem przewiertów sterowanych?

Znalezienie profesjonalnej firmy zajmującej się wykonaniem przewiertów sterowanych nie jest łatwe, nawet w dużym mieście. Nie każda firma oferująca wykonanie przewiertów posiada odpowiednie doświadczenie i wyposażenie pozwalające sprostać nawet trudnym zadaniom. Na szczęście na rynku można znaleźć takie firmy jak Rox, które mają odpowiednie kwalifikacje oraz nowoczesne wyposażenie. Powierzenie wykonania przewiertu sterowanego niepewnej firmie może przynieść więcej strat niż korzyści. Warto zwrócić również uwagę, czy wybrana przez nasz firma posiada odpowiednie doświadczenie, które pozwala na rozwiązanie nawet skomplikowanych problemów związanych z wykonaniem przewiertu.

Opracowanie artykułu:

Rox Sp. z o.o.

ul. Staszica 1, 05-800 Pruszków mazowieckie
e-mail
www
telefon