W nowoczesnym budownictwie domów jednorodzinnych, bardzo często realizowane są inwestycje dotyczące wykonawstwa w obiektach ogrzewania centralnego z systemem podłogowym. Jest on dzisiaj bardzo opłacalny pod kątem zarówno finansowych, jak i też użytkowym. Komfort, jaki zapewnia ogrzewanie podłogowe, często jest nieporównywalny z innymi technologiami. Poznaj zatem zalety takiego rozwiązania razem z nami.

Korzystny rozkład temperatury w domu

W okresie zimowym, czyli grzewczym, jednym z najważniejszych wyznaczników ogrzewania pomieszczeń, jest to, aby w każdym osobnym pokoju/kuchni/łazience, panowała taka sama temperatura i poziom wilgotności. Dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim dla zdrowia i naszego układu oddechowego oraz skóry, a także dla obniżenia rachunków za ogrzewanie. Łącz zatem w systemie podłogowym wysoką energooszczędność z prawidłowym i rekomendowanym przez środowiska medyczne mikroklimatem!

Energooszczędność

Wspomniana energooszczędność systemu podłogowego, związana jest przede wszystkim z inną cyrkulacją powietrza, niż w przypadku C.O. z grzejnikami ściennymi. W połączeniu z rekuperatorami odzysku ciepła wentylacji mechanicznych, a także przy odpowiedniej termomodernizacji elewacji, szczelności okien oraz przy klimatyzacji, wnętrza danego budynku mogą być w odpowiedni sposób zaopatrzone w czyste i ocieplone powietrze, krążące w dużej mierze w układzie zamkniętym. To zaś pozwala na uzyskanie znacznych oszczędności finansowych za opłaty roczne.

Wysoka estetyka

Ważną zaletą systemów podłogowego ogrzewania jest ich estetyka. Brak przewodów we wnętrzach, czy też grzejników, jest dzisiaj pożądane nie tylko przez inwestorów indywidualnych, ale także przez deweloperów apartamentowców, a także przez instytucje publiczne realizujące budowy urzędów, szkół itd. Sama realizacja jest zaś stosunkowo szybka i wykonywana jest najczęściej w etapie budowy domu do stanu surowego zamkniętego.

Możliwość rozbudowy

Wbrew pozorom instalacje podłogowe mogą być rozbudowywane. Mowa jednak o innego typu modernizacjach, które uwzględniają np. podłączenie pod sieć pomp ciepła, kolektorów fotowoltaicznych, czy też rozwiązania, jakim jest system SmartDom. Zarządzanie temperaturą w oszczędny i proekologiczny sposób, jest dzisiaj zatem niesamowicie łatwe. Wiedzą o tym m.in. specjaliści firmy Instalatorstwo Sanitarne i C.O. Zbigniewa Pieńkosza, która zajmuje się montażem instalacji podłogowych, centralnych odkurzaczy, czy nawet sieci przeciwpożarowych! Z pełną ofertą przedsiębiorstwa, warto zapoznać się na jego stronie internetowej.