Wizualizacja 3D to najłatwiejszy sposób na zobrazowanie klientowi pomysłów, które ma w zanadrzu każdy architekt. Tego typu plany, przygotowywane przez firmę Karolina Główczewska Projektowanie Wnętrz, są nie tylko niezwykle precyzyjne, ale też pozwalają jeszcze lepiej dopasować wystrój wnętrza do oczekiwań jego właściciela.  Jakie korzyści wynikają ze stosowania wizualizacji i gdzie szukać architekta, który będzie umiał je przygotować?

Zalety wizualizacji 3D

Wizualizacja wnętrza to idealny model danego pomieszczenia, pomaga zaaranżować wnętrza w odpowiadający potrzebom sposób. Dzięki temu klient może na własne oczy zobaczyć, jak będzie wyglądał jego dom, lub mieszkanie po realizacji projektu. Największą zaletą wizualizacji 3D jest oszczędność czasu i pieniędzy, poprzez eliminowanie ewentualnych poprawek podczas realizacji. Przy pomocy wizualizacji można przedstawić klientowi nawet najbardziej skomplikowany projekt. Będzie on obejmował wszystkie szczegóły, które trudno wyobrazić sobie na podstawie projektów w klasycznej formie.

Popularność wizualizacji 3D stale rośnie, nadal jednak nie wszyscy architekci wnętrz z niej korzystają. Wynika to zwykle z przyzwyczajenia do tradycyjnych metod. Żeby stworzyć wizualizację, trzeba znać się na obsłudze specjalistycznego oprogramowania i grafice komputerowej. Firmą korzystającą z programów do wizualizacji jest między innymi Karolina Główczewska Projektowanie Wnętrz, która znajduje się w pomorskim Lęborku .

Kluczowe etapy projektowania wnętrz

Zaprojektowanie wnętrz to proces niezwykle złożony. Nie jest to wyłącznie powierzchowna aranżacja. Składa się z takich elementów jak inwentaryzacja, czyli  dokładne pomiary pomieszczeń oraz:

  • projekt funkcjonalny – aranżacje z propozycją rozwiązań funkcjonalnych dla wygody i dostosowania do wymagań przyszłych użytkowników, rozmieszczenie ścian działowych, mebli i urządzeń sanitarnych, 

  • wizualizacja – może być przedstawiona w formie prostej grafiki lub 3D. Najbardziej cenione są wizualizacje 3D odzwierciedlające rzeczywisty wygląd wnętrz po realizacji projektu,

  • rysunki techniczne wykonawcze - podstawą do porównań kosztorysów wykonawców są rysunki techniczne projektowanych wnętrz, będące nie tylko sposobem na wybranie korzystnej ceny na realizację, ale także załącznikiem do umowy o prace wykończeniowe czy remontowe z wykonawcą,

  • kontrola kosztów – klient musi być świadomy, ile zapłaci za kompleksowe wykończenie i aranżację. Ważne jest dokładne porównanie ofert wykonawców,

Ważnym elementem jest złożenie zamówienia. Dokumentacja obejmuje wszystkie potrzebne rysunki techniczne, które są załącznikami do umowy z wybranym wykonawcą i dają jasność przy odbiorze wykonanego zlecenia.

Zakres usług architekta wnętrz jest indywidualny, gdyż może zawierać również dodatkowe oferty, w postaci kompleksowej dekoracji lub tzw. wykończenia pod klucz. Mająca czternastoletnie doświadczenie w branży, firma Karolina Główczewska Projektowanie Wnętrz opracowuje projekty wykonawcze, obejmujące instalacje, posadzki, sufity podwieszane oraz ściany działowe (wraz z nośnymi i zewnętrznymi). Do tego dochodzą także szczegółowe plany aranżacji pomieszczeń, kuchni i łazienek. Specjalistka proponuje kolorystykę wnętrz i wygląd mebli na zamówienie oraz dostarcza projekty okien i drzwi. Dodatkowo zaprojektuje obudowy kominków oraz stworzy wytyczne dla projektu schodów.