Wprowadzając się do nowo wybudowanego lub kupionego domu, wyobrażamy sobie relaksujące letnie i jesienne wieczory w ogrodzie. Aby zrealizować tę wizję, trzeba zainwestować odrobinę energii w to, aby przestrzeń wokół domu wyglądała na zadbaną. Entuzjaści ogrodnictwa realizują ten plan na własną rękę. Co w przypadku, jeśli niewiele wiemy o roślinach i o tym, jak o nie dbać? Z pomocą przychodzi architekt zieleni, który pomoże zaplanować ładny ogród. Sprawdź, co ma do zaoferowania rzetelna firma PuriiAgro - zapraszamy do lektury!

Projekt ogrodu – jak się do niego przygotować?

Oprócz równo zasianej i regularnie koszonej trawy niektórzy mieszkańcy domów jednorodzinnych w pełni wykorzystują możliwości obszaru zielonego wokół nieruchomości. Posadzenie kilku drzewek brzmi dość łatwo, ale ci, którzy mieli do czynienia z ogrodnictwem wiedzą, że aby drzewo się przyjęło, musi być spełnionych kilka ważnych warunków. Jeśli domownicy nie mają zbyt dużego pojęcia o sadzeniu i nie mają też pomysłu na to, jak pięknie zagospodarować część zewnętrzną nieruchomości warto zgłosić się z tym do profesjonalistów. Pierwsze spotkanie z projektantem ogrodu jest bardzo ważne, ponieważ to w jego trakcie można sprawdzić, czy pomysł, jaki mamy na tereny zielone wokół domu, będzie zrozumiana przez wykonawcę planu. Warto zatem przemyśleć kilka kwestii tak, aby móc je swobodnie wyrazić w rozmowie z architektem.

Poszukujący sprawdzonego architekta zieleni, mogą kierować swoje zapytania do doświadczonej i rzetelnej firmy PuriiAgro z Wilkowy, znajdującej się w województwie świętokrzyskim. Firma proponująca kompleksowe projektowanie ogrodów jest prowadzona przez Mateusza Godosa. W ramach działalności podejmuje się nie tylko aranżacji, a także utrzymania i odnowy terenów zielonych, z niezwykle szerokim wachlarzem usług.Wielkość obszaru jaki, jest do dyspozycji, będzie już wiele mówiła doświadczonej w aranżacjach ogrodu osobie. To dopiero początek. Ogród jako część użytkowa musi pomieścić pomysły wszystkich domowników i zawierać także opcję, która pozwoli tam pomieścić gości. Najlepiej zatem przemyśleć pojawiające się pomysły wspólnie z rodziną. Istotnym aspektem jest także posiadanie zwierząt lub plany z tym związane. Dobrze znają tę kwestię właściciele dużych ras psów, które muszą się codziennie wybiegać.

Ogród na wszystkie pory roku

Można by powiedzieć „jaki dom, taki ogród”. Część, którą widzą sąsiedzi, odzwierciedla zainteresowania i usposobienie domowników. Osoby lubiące aktywnie spędzać czas będą planowały w ogrodzie trampolinę lub sprzęt sportowy, a wielbiciele biernego relaksu rozpatrzą możliwość wygodnych krzeseł czy hamaku. Niezbędne jest zatem określenie funkcji, jaką ma pełnić zagospodarowana przestrzeń. Projekt ogrodu musi być dokładnie przemyślany i dostosowany do potrzeb. Zastanawiając się nad wyborem odpowiednich gatunków drzew i kwiatów dobrze jest pamiętać, że trzeba będzie o nie dbać przez cały rok.

Nadmierna ilość kwiatów czy krzewów u osób, które niezbyt interesują się utrzymaniem ogrodu, może nie być najlepszym rozwiązaniem. Każdy architekt zieleni, dla którego projektowanie przydomowych ogrodów to codzienna rzeczywistość, zna sposoby na to, aby dostosować ilość i rodzaj roślin do preferencji użytkowników terenu zieleni. Korzystając z oferty profesjonalnej firmy PuriiAgro możesz liczyć na pełną kompleksowość w projektowaniu klombów i ogrodów, obejmująca projekt wstępny, wykonawczy, a także konsultacje dotyczące zakładnia i pielęgnacji ogrodu. Co więcej, w ofercie jest także zakładanie nawodnienia i oczyszczania terenów zielonych.