Rozpoczynając budowę obiektu użytkowego, należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu tzw. wylewki. Stanowi to ostatni etap związany z wykonywaniem podłogi. Odpowiedni dobór materiałów oraz precyzyjne obliczenia są gwarantem prawidłowej finalizacji prac wykończeniowych. Warto zdać się na wiedzę i wieloletnie doświadczenie profesjonalistów z przedsiębiorstwa Rem-Mat. Poznaj najważniejsze zagadnienia dotyczące rozwiązań technicznych posadzek przemysłowych!

Jakie techniki wylewania posadzki spotykane są w przemyśle?

Konsultacje dotyczące projektu podłogi powinny odbywać się już na początku tworzenia planów budowy, ponieważ m.in. rozmiar obiektu warunkuje technikę wylewania posadzki. Tak rzetelne do sprawy pozwala również na zaopatrzenie się w odpowiednie materiały i precyzyjne oszacowanie kosztów całej inwestycji. Jak zauważają pracownicy firmy Rem-Mat – konieczne do zrealizowania prace zawsze należy wykonywać przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych, które gwarantują zaspokojenie wszystkich wymagań stawianych przez klientów.

Dużą popularnością ze strony inwestorów cieszą się obecnie posadzki betonowe utwardzane powierzchniowo, szczotkowane, impregnowane lub bezspoinowe.  Każdy z wymienionych rodzajów znajdzie zastosowanie w budynku o innej charakterystyce. Warto pamiętać, że odpowiedni wybór techniki wylewania ma bezpośredni wpływ na trwałość podłoża, a co za tym idzie na bezpieczeństwo konstrukcji.

Jakie działanie przewiduje konserwacja posadzki przemysłowej?

Podstawowym działaniem przedłużającym żywotność podłogi jest konsekwencja oraz cykliczność przeprowadzania całego procesu. Posadzki przemysłowe narażone są na zarówno na spore obciążenie wynikające z ruchu pojazdów o dużej masie, jak i oddziaływanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Niezwykle istotne staje się zatem regularne oczyszczanie powierzchni, które powinno odbywać się przy pomocy odpowiednich środków. W nielicznych przypadkach beton ma odporność na kwaśne pH. Jednak zazwyczaj zaleca się używania preparatów o pH zasadowym. Dodatkowo należy unikać pozostawiania płynnych substancji lub osadzania się pyłu, kurzu lub piasku, które działają na posadzkę jak papier ścierny.

Ważnym elementem zapewniającym wzmocnienie świeżej wylewki jest zacieranie betonu. To kluczowy etap, który znacząco przedłuża żywotność nowej podłogi. Dokonuje się go od kilku, do kilkunastu godzin po zakończeniu wylewania posadzki. Zacieraczki mają za zadanie wygładzenie betonu za pomocą proszków pochodzenia mineralnego do momentu uzyskania odpowiednich właściwości. Profesjonalne przygotowanie powierzchni oraz regularne prace konserwacyjne pozwolą na wieloletnie użytkowanie obiektu bez obawy o przedwczesne zużycie eksploatacyjne posadzki.