Szklana lufka to obowiązkowe akcesorium dla osób, które odnajdują przyjemność w paleniu suszu roślinnego. Urządzenia oferowane przez An-Mar mają prostą konstrukcję i są łatwe w obsłudze, dzięki czemu sprawdzą się do codziennego użytkowania. Wykonane ze szkła hartowanego odznaczają się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury. Sprawdźmy, w jaki sposób są zbudowane i jak można ich używać.

Budowa lufki szklanej

Lufki szklane od An-Mar mają charakterystyczną budowę, która ułatwia nabijanie suszem i czyszczenie. Jeden koniec jest rozszerzony, natomiast drugi ma specyficzne zwężenie na końcu, które ogranicza transmisję popiołu oraz komet. Niestandardowy kształt urządzenia sprawia, że może być wykorzystywane na kilka sposobów.

W zależności od preferencji palacz może używać lufki jako dodatkowej metody filtracji w czasie palenia zwykłych papierosów. Inną techniką jest palenie suszu bezpośrednio z lufki przez nabicie do szerszego końca.

– wyjaśnia specjalista z An-Mar. Co więcej, urządzenie może być wykorzystane jako filtr przy skrętach, które nie mają innej metody filtracji.

Lufki szklane – zalety

Metal, szkło, drewno czy akryl – lufki mogą być wykonane z wielu materiałów, niemniej największą popularnością wśród użytkowników cieszą się szklane urządzenia. Jak wskazuje specjalista z An-Mar, lufki ze szkła nie zmieniają smaku, dzięki czemu możesz łatwo określić czystość palonego suszu. Warto przy tym zaznaczyć, że podczas palenia nie nagrzewają się tak mocno, jak metalowe i zdecydowanie szybciej stygną. Niewątpliwą zaletą jest także łatwość w utrzymaniu czystości. Aby mieć pewność, że urządzenie będzie sterylne, wystarczy pozostawić je na noc w alkoholu izopropylowym lub przeczyścić acetonem kosmetycznym. Oczywiście, szkło jest z natury kruche, dlatego podczas użytkowania lufki należy zachować szczególna ostrożność. Jeżeli chciałbyś zmienić styl palenia i szukasz wygodnego akcesorium dla palaczy, sprawdź ofertę An-Mar.