Charakterystyka powietrznych pomp ciepła

Materiał partnera
2019-08-29

Powietrzne pompy ciepła są idealnymi systemami ciepłej wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania dla domów jednorodzinnych wznoszonych lub modernizowanych w ideach budownictwa pasywnego. To one bowiem gwarantują wysoką wydajność, przy znacznym poziomie energooszczędności oraz przy bardzo pożądanej proekologiczności swojego działania. Poznaj zatem razem z nami charakterystykę powietrznych pomp ciepła.

Dlaczego warto postawić na pompę ciepła?

Pompy ciepła najlepszych producentów, przede wszystkim są niesamowicie wydajne i energooszczędne. Wielokrotnie są przygotowane w klasie A++, spełniając również restrykcyjne normy proekologiczności. Warto podkreślić również to, że nie tylko zapewnią one oszczędności grzewcze, ale także inwestycyjne. Wybierając pompy ciepła – właśnie te powietrzne – zamiast innych alternatywnych urządzeń, stawia się na prostotę montażową, konserwacyjną i w przypadku awarii również tę serwisową. Na etapie realizacji inwestycji, istotne jest również to, że pompy ciepła są bardzo zuniwersalizowane w zastosowaniu, a przy tym możliwe do skalibrowania według potrzeb danych użytkowników. Kompaktowa budowa to zaś kolejny plus, skłaniający do stosowania powietrznych pomp ciepła, szczególnie tych, które nie wymagają do swojej pracy posiadania zewnętrznej jednostki.

Wybierz markę VAILLANT

Jednym z najlepszych producentów nowoczesnych pomp ciepła, jest niemiecki koncern VAILLANT, który gwarantuje między innymi urządzenia powietrzne bez instalacji zewnętrznej. Kompaktowe sprzęty tej firmy, mogą być zaś niesamowicie wielofunkcyjne, gwarantując chłodzenie, wentylację, a także zasobnik ciepłej wody użytkowej. Urządzenia VAILLANT, posiadają również unikalną certyfikację/etykietę Green iQ, wskazującą na to, że dane pompy łączą najwyższy poziom efektywności i ochrony środowiska z trwałością i inteligentnymi połączeniami z siecią. Zaletą konstrukcji marki VAILLANT, jest zatem znaczne obniżanie kosztów eksploatacyjnych, między innymi dzięki odzyskowi energii w układzie wentylacyjnym. Takie rozwiązanie zostało wdrożone na przykład w modelu recoCOMPACT exclusive, dedykowanemu dla domów jednorodzinnych i wielorodzinnych. Pompę taką po zakupie zamontuje dla Ciebie pracownia ELEINSTAL z Milanówka pod Warszawą!

Powietrzna pompa ciepła recoCOMPACT exclusive

Powietrzna pompa ciepła recoCOMPACT exclusive, od producenta VAILLANT, jest dzisiaj jednym z najlepszych urządzeń tego typu na polskim, europejskim, a nawet światowym rynku. Wydajność wentylacji najlepszych urządzeń z linii to nawet od 70 do 360 m3/h, przy mocy grzewczej 7,2 kW i przy poborze energii na poziomie 2,7 kW. Ważnym parametrem recoCOMPACT exclusive, jest również czynnik chłodniczy oraz klasa filtra świeżego powietrza. Są to kolejno czynnik R410a oraz klasa F7. Wskazuje to na segment premium urządzeń VAILLANT wśród producentów pomp ciepła.

Opracowanie artykułu:

Eleinstal Marek Świerkot

Pewna 18, 05-822 Milanówek mazowieckie
e-mail