Oferta mieszkań na sprzedaż dostępnych na rynku nieruchomości dynamicznie się zmienia. Bywa jednak tak, że właściciele przez dłuższy czas mają problem ze sprzedażą lub wynajmem swojego lokalu. W takiej sytuacji warto skorzystać z usługi home stagingu, którą oferuje Pracownia projektowa Aristo Design z Kopanina. Sprawdź więc, czym jest oraz na czym dokładnie polega home staging.

Czym jest i na czym polega home staging?

Home staging to profesjonalne przygotowanie, oraz wystylizowanie danej nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu. Głównym celem home stagingu jest uzyskanie jak najwyższej kwoty transakcji przy możliwie niskiej inwestycji finansów i czasu. Równie istotne jest także zdecydowane skrócenie czasu potrzebnego na sprzedaż nieruchomości. Szacuje się, że odpowiedni home staging pomoże uzyskać 10 - 15% większego zysku, oraz kilkukrotnie przyśpieszy moment samej transakcji!

Osoby, które samodzielnie przygotowują lokal do sprzedaży, zazwyczaj przeprowadzają jedynie podstawowe prace porządkowe. Dokładne posprzątanie wnętrza jest oczywiście konieczne, jednak nie decyduje o zainteresowaniu klientów ofertą. Przygotowanie mieszkania w ramach home stagingu to także depersonalizacja mieszkania, a także m.in. przemalowanie ścian w celu uzyskania optymalnego koloru lub przeprowadzenie drobnych napraw oraz wymiana wadliwych elementów. Profesjonalna stylizacja nieruchomości, którą wykonuje projektantka Joanna Arnika Angowska prowadząca Pracownię projektową Aristo Design ma na celu poruszenie emocji i wyobraźni potencjalnych klientów. Przemyślana aranżacja potrafi sprawić, że smutne i nijakie wnętrze nabierze wyrazu i wzbudzi ogromne zainteresowanie klientów.

Co obejmuje usługa home stagingu oferowana przez Pracownię Aristo Design?

W odpowiednim przygotowaniu mieszkania do sprzedaży lub wynajmu kluczowym elementem jest prawidłowe określenie grupy odbiorców, do których kierowana będzie oferta. W związku z tym usługa home stagingu znajdująca się w ofercie Pracowni projektowej Aristo Design rozpoczyna się od spotkania, na którym ustalony zostaje klient docelowy, budżet oraz koncepcja stylizacji nieruchomości. Następnie projektantka  pomaga w zakupach produktów niezbędnych do zaaranżowania wnętrza. Kolejnym krokiem jest stylizacja nieruchomości zgodnie z ustaloną wcześniej koncepcją, tak aby gotowe wnętrze już po pierwszej prezentacji rozbudziło w potencjalnym kupującym chęć zamieszkania w nim.

Ponadto, pakiet home stagingu obejmuje wykonanie profesjonalnych zdjęć do oferty nieruchomości przedstawianej w internecie. Estetyczne wnętrze i jego dobra prezentacja mają kluczowe znaczenie, ponieważ dzięki nim oferta wyróżnia się spośród innych podobnych ogłoszeń.

Z usługi home stagingu w Aristo Design można skorzystać stacjonarnie w województwie kujawsko-pomorskim lub online w całej Polsce.