W latach 80. wszystkie wnętrza polskich mieszkań wyglądały podobnie. Identyczny układ oraz jednakowe meblościanki zastępowało sprowadzane z zagranicy drogie umeblowanie. Na szczęście wiele się od tego czasu zmieniło. Dziś popularnością cieszą się wykonywane na indywidualne zamówienie projekty mebli. Małe kuchnie na wymiar, osprzęt do łazienki, salonu czy garderoby – poznaj główne zalety takiego rozwiązania.

Jakie są rodzaje umeblowania na wymiar?

Meble do pokoju dziennego warto zlecić firmie meblarskiej. W ofercie można znaleźć umeblowanie i zabudowy np. pawlacze, szafy wolnostojące czy wnękowe, osprzęt do kuchni, komody, garderoby czy biurka. Zabudowy mogą być wolnostojące lub stałe. Szafka na wymiar może być przesuwna i składać się z 2 lub więcej liczby drzwi. Preferowana szerokość to 180, 200 bądź 250 cm. Istnieje jednak możliwość dopasowania wymiarów do pomieszczenia. W przypadku korpusów meble na zamówienie wykonuje się z płyt laminowanych (18 mm). Fronty szaf mogą być natomiast utworzone z płyty laminowanej. Poza tym do ich wykonania wykorzystuje się szkło. Specjalna kolorystyka lacobel odpowiada za połysk i rozpraszanie padającego na umeblowanie światła. Dobrą opcją jest instalacja na froncie optycznie powiększającego wnętrze lustra. Niektóre firmy meblarskie proponują wygodne rozwiązanie, jakim jest zamocowanie kółeczek łożyskowych. Są regulowane, a ich elementy wykończone aluminium. Szafki są przez to łatwe w transporcie i wygodne w użytkowaniu. Uzupełnieniem wystroju będą ławy, komody i szafy w salonie. Nowoczesną aranżację podkreśli montaż oświetlenia LED. Jeśli zależy nam na funkcjonalności, skorzystajmy z propozycji mebli łazienkowych na wymiar.

Korzyści z mebli na zamówienie

Do korzyści mebli na zamówienie zalicza się przede wszystkim praktyczność, funkcjonalność i estetyka. Meble na wymiar mogą być dowolnie ustawiane. Garderoby, zabudowy kuchenne czy szafy przesuwne to tylko niektóre rozwiązania, które wyróżniają się atrakcyjnymi cenami. Dlatego umeblowanie dedykowane spotyka się coraz częściej w prywatnych domach, jak i biurach czy aptekach. Przy tym mogą być dopasowane do stylu wnętrza lub preferencji właściciela. Nie tylko pozwalają zagospodarować pomieszczenie, ale mogą też eksponować pewne przedmioty np. kolekcję ubrań. Ponieważ są tworzone na zamówienie, mogą zawierać dodatki. Drążki, wieszaki, pantografy, organizery czy mechanizmy ułatwią dostęp do rzeczy i zapewnią swobodną eksploatację. Wykonane nierzadko ręcznie z wysokiej jakości materiałów są wytrzymałe na zniszczenia i czas. Meble na zamówienie umożliwiają swobodną konfigurację elementów zestawu.

Jak są wykonywane meble na wymiar?

Umeblowanie na wymiar tworzone jest ręcznie. W związku z tym wymagają dużego nakładu pracy na każdym etapie. Projekt obejmuje szczegóły, funkcje i styl oraz rodzaj materiałów. Przy wyborze firmy lub stolarza, najlepiej kierować się opinią znajomych i internautów. Dobrze jest zamówić umeblowanie wcześniej, aby dotarło przed rozpoczęciem np. remontu.

W przypadku zamawiania mebli na wymiar online procedura jest bardzo prosta. Wystarczy tylko wejść na stronę www firmy. Wybiera się następnie rozmiar np. szafy i jej konfigurację spośród dostępnych wersji. Następnie dopasowuje się typ frontu np. z płyty laminowanej, szkła czy lustra. Kolejnym krokiem jest wybór dodatkowych opcji np. szuflad czy drążków. Potem wystarczy się tylko skontaktować z konsultantem i złożyć zamówienie. Warto przy tym skorzystać z możliwości zamontowania umeblowania przez specjalistów.