Czym kierować się podczas zakupu narzędzi ogrodniczych?

Materiał partnera
2019-05-15

Wszyscy właściciele domów jednorodzinnych doskonale zdają sobie sprawę z tego, ile zaangażowania wymaga utrzymanie ogrodu w atrakcyjnym stanie. Jest to tym bardziej trudne, że zakres obowiązków, który trzeba wykonać, jest naprawdę spory. Oczywiście trudno byłoby wyobrazić sobie sytuację, w której prace te wykonywane byłoby ręcznie. Potrzebne jest odpowiednie zaplecze techniczne. Co w tym zakresie oferują dystrybutorzy?

Kluczowa rola jakości

W przeciwieństwie do np. narzędzi budowlanych, te ogrodowe kupowane są z myślą o długotrwałym użytkowaniu. Z tego powodu właśnie podstawowym czynnikiem, na który powinno się zwrócić uwagę, jest marka, a co za tym idzie, odpowiednia jakość. Choć konkurencja w szczególność z Dalekiego Wschodu kusi produktami, które nawet nieźle prezentują się na zdjęciach, nie należy zapominać, iż w ich przypadku nigdy nie ma się pewności, czy posłużą przez dwa lata, czy przez dwa tygodnie. Są na rynku producenci, którzy przez szereg lat zdążyli udowodnić, że można im zaufać. Mowa tu o firmach takich jak Stihl, Viking, Stiga, czy John Deere. To dzięki nim możliwa jest łatwa osiągalności kosiarek, pił łańcuchowych, dmuchaw do liści, czy myjek ciśnieniowych.

Należy również wspomnieć, iż najwięksi światowi producenci nie prowadzą sprzedaży bezpośredniej. Korzystają z usług najlepszych dystrybutorów. Zdecydowanie zalicza się do nich Pracownia Zieleni Banach, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym kompleksowe wsparcie w zakresie najlepszych narzędzi ogrodowych. Klienci mogą liczyć zarówno na jasne od samego początku warunki współpracy, jak i profesjonalne doradztwo. Co jeszcze warto wiedzieć o najlepszych narzędziach?

Mierz siły na zamiary

Choć niewątpliwie jakość narzędzi odgrywa absolutnie kluczową rolę, nie należy popadać w skrajności. Kupowanie danego produktu tylko dlatego, że jest najdroższy, często mija się z celem. W przypadku, gdy ktoś posiada niewielką działkę, zdecydowanie wystarczy mu kosiarka ogrodowa lub wertykulator w przedziale cenowym od 1500 do 2000 zł. Na droższe produkty warto postawić, biorąc pod uwagę czynnik częstotliwości użytkowania danego narzędzia. Warto również przemyśleć sprawę napędu urządzenia, a co a tym idzie kosztów.

Najlepsi producenci i ich dystrybutorzy oferują zarówno urządzenia wyposażone w silniki spalinowe, jak i elektryczne, napędzane za pomocą akumulatorów. Silniki spalinowe np. w kosiarkach najlepiej sprawdzają się na dużych posesjach, ponieważ ich użytkowanie nie wiąże się z koniecznością doładowywania. Urządzenia akumulatorowe najlepiej spisują się w przydomowych ogrodach.


Opracowanie artykułu:

Banach Pracownie Zieleni Sp.j.

ul. Dobrego Pasterza 207B, 31-416 Kraków Mistrzejowice, małopolskie
e-mail
www
telefon