Dlaczego warto korzystać w usług kominiarza?

Materiał partnera
2019-10-19
Zawód kominiarza

Kominiarz wydaje się w obecnych czasach dość przestarzałym zawodem. Jednak jest to też profesją bardzo ważną, która także służy naszemu zdrowiu i życiu. Sprawdzanie przewodów kominowych wiąże się bowiem z dbaniem o nasze życie. Nikt nie chciałby, by jego dobytek został spalony przez niedopatrzenie i pominięcie obligatoryjnego przeglądu. Warto także mieć na uwadze, że jeżeli chcemy, by nasz dom obejmowało ubezpieczenie, musimy wykonać przegląd przynajmniej raz w roku.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Stan naszego komina ma kluczowe znaczenie na nasze bezpieczeństwo. Z tego też powodu bardzo ważne jest regularne przeprowadzanie kontroli i konserwacji naszego komina. Zakłady kominiarskie oferują szeroki zakres usług związanych ze sprawdzaniem komina i jego odpowiednimi remontami. Poza podstawowym sprawdzeniem przewodów kominowych, jednostki tego typu zajmą się także naprawą komina powyżej dachu, który często narażany jest na  ciężkie warunki atmosferyczne. Bardzo ważnym zadaniem firm kominiarskich są takie ekspertyzy dla inspektorów budowlanych, które muszą być odpowiednio zatwierdzone.

Stan komina musi być dobry

Kontrole stanu komina to inwestycja w nasze bezpieczeństwo. Dlatego powinno być ono dla nas priorytetem. Podstawą powinno być regularne czyszczenie przewodów kominowych, które mogą zapychać się przez różne zanieczyszczenia, które mogą blokować swobodne wydostawanie się dymu na zewnątrz. Zła cyrkulacja może prowadzić nawet do zaczadzenia, które jest bardzo niebezpieczne i podczas sezonów zimowych jest przyczyną wielu tragedii. Podczas czyszczenia komina, kominiarz usuwa osady, które znajdują się na ścianach komina. Głównie jest to sadza i smoła. Wszystkie zanieczyszczenia są sprowadzane w dół komina. Nie należy zapominać także o czyszczeniu przewodów spalinowych i wentylacyjnych, które często są zanieczyszczone przez pajęczyny czy nawet ptasie gniazda, które potrafią blokować przekrój komina. Kominiarz podczas przeglądu musi wejść na dach, by sprawdzić drożność komina, a także jego stan ponad dachem.

Profesjonalny zakład kominiarski

Do profesjonalnego czyszczenia i przeglądu kominów należy zatrudnić wyłącznie wyspecjalizowaną jednostkę taka jak Zakład Kominiarski Krokos. Dzięki długiej obecności na rynku, firma obsłużyła już wielu klientów zarówno indywidualnych jak i firm. Pełen profesjonalizm, odpowiednia wiedza i właściwy sprzęt pozwalają jednostce na przeprowadzenie odpowiednich przeglądów komina, co pozwoli nam na bezpieczne użytkowanie każdego z budynków. Warto mieć na uwadze, że regularne sprawdzanie stanu naszego komina, ma duże znaczenie, jeżeli chcemy chronić życie nasze i wszystkich innych użytkowników czy też mieszkańców.

Opracowanie artykułu:

Zakład Kominiarski Krokos

ul. Jacewska 25, 88-100 Inowrocław kujawsko-pomorskie
e-mail