Drzwi wewnętrzne stanowią ważny element wystroju mieszkania, a przy tym pełnią ważną funkcję rozdzielania przestrzeni użytkowej. Wybór odpowiedniego rodzaju drzwi to ważna decyzja, ponieważ zazwyczaj użytkuje się je przez lata. Powinny być więc wytrzymałe, estetyczne oraz funkcjonalne. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów?

Czy drzwi wewnętrzne są niezbędne?

Nowoczesne budownictwo pozwala na dużą swobodę w kwestii aranżacji wnętrz. Modne stały się duże, jasne przestrzenie oraz salony połączone z kuchnią. Brak ścian, a co za tym idzie drzwi wewnętrznych między tymi pomieszczeniami, zwiększa przestrzeń użytkową lokalu i pozwala na dowolne umiejscowienie mebli – dzięki temu każdy z nas może dostosować mieszkanie do swoich potrzeb. Są jednak pomieszczenia, dla których drzwi wewnętrzne to konieczność. Mowa tu zarówno o łazience, jak i sypialniach. Drzwi prowadzące do tych pomieszczeń to nie tylko zapewnienie komfortu i spokoju, ale również ważny element aranżacji wnętrza, dlatego wybór odpowiedniego modelu może znacznie wpłynąć na nasze samopoczucie, w danym pomieszczeniu. Czym więc kierować się przy wyborze?

Estetyka i funkcjonalność – najważniejsze kryteria

Stolarka drzwiowa już dawno przestała pełnić jedynie rolę funkcjonalną. Drzwi stanowią nie tylko element rozdzielający pomieszczenia i izolujący od niechcianego hałasu, ale również stały się swoistą ozdobą wnętrza. Oczywiście ich funkcjonalność jest sprawą ogromnej wagi – korzystamy z nich przecież wielokrotnie każdego dnia, jednak estetyka również odgrywa dużą rolę przy wyborze odpowiednich drzwi wewnętrznych.

Właśnie z tego względu dystrybutorzy stolarki drzwiowej i paneli podłogowych Gremont, oferują klientom szeroki wybór różnych modeli. Do wyboru mamy więc modele znanych i cenionych producentów wykonane z różnych materiałów i dostępne w wielu kolorach. Najlepszym rozwiązaniem zazwyczaj okazuje się zakup takich samych drzwi do każdego pomieszczenia w domu, ponieważ wpływa to na spójność aranżacji.

Jeśli Twoja przestrzeń mieszkaniowa posiada mały metraż, warto rozważyć także montaż drzwi przesuwnych – zyskasz dzięki temu odrobinę przestrzeni, która wyłączona byłaby z użytku ze względu na konieczność pozostawienia miejsca na otwieranie i zamykanie drzwi.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Zakup drzwi wydawać by się mógł sprawą prostą, jednak im szersza oferta, tym trudniej jest podjąć tę decyzję. Zwłaszcza, że jest to wybór na lata. Zanim jednak przystąpisz do zakupu drzwi zorientuj się najpierw, jakie parametry powinny one posiadać.

Mowa tu nie tylko o wymiarach, choć są one istotne, ale również o sposobie ich otwierania. Na rynku dostępne są drzwi prawe oraz lewe – i jak się okazuje określenie, które dokładnie nas interesują, nie jest tak banalne, jak mogłoby się wydawać. Zanim więc wybierzesz się do sklepu, stań na wprost swoich drzwi i sprawdź, z której strony znajdują się zawiasy, a także czy otwierają się one do wewnątrz, czy na zewnątrz. Z taką wiedzą dużo łatwiej będzie Ci znaleźć odpowiedni model.

Ponadto, ważne jest również, czy chcesz, aby wybrane drzwi posiadały dodatkowe funkcje. W takim wypadku warto zapytać specjalistów o ofertę drzwi technicznych, do których zaliczyć możemy drzwi przeciwpożarowe lub o wzmocnionej izolacji akustycznej.

Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na profesjonalne doradztwo sprzedawców, a wiele firm oferuje również transport i usługi montażowe zakupionych drzwi.