Drzwi zewnętrzne – czym charakteryzują się te najlepsze?

Materiał partnera
2019-07-01
Drzwi

Właściwy wybór drzwi zewnętrznych jedynie na pierwszy rzut oka może wydawać się prosty. Inwestorzy muszą wziąć pod uwagę wiele czynników związanych bezpośrednio nie tylko z właściwościami użytkowymi, ale także, co szczególnie istotne jest w przypadku drzwi zewnętrznych, cechami estetycznymi. Co warto wiedzieć na temat najlepszej stolarki drzwiowej i co oferują najbardziej renomowani sprzedawcy?

Drzwi zewnętrzne – funkcjonalność i estetyka

Współcześnie produkowane drzwi zewnętrze projektowane są z myślą o spełnianiu oczekiwań wszystkich nawet najbardziej wymagających klientów. Coś dla siebie są w stanie znaleźć zarówno fani rozwiązań klasycznych, jak i ci, którzy w pierwszej kolejności stawiają na nowoczesność. W przypadku rozwiązań nowoczesnych wspomnieć trzeba przede wszystkim o drzwiach metalowych, produkowanych z wykorzystaniem niesamowicie odpornych blach laminowanych.  Można swobodnie wybierać wśród drzwi litych oraz tych, których cechą charakterystyczną są spore powierzchnie szklane. Drzwi występują również w ogromnej ilości kolorów (można wybierać spośród oklein drewnopodobnych oraz, w przypadku drzwi metalowych - palety kolorów RAL), co znacznie sprzyja indywidualnej aranżacji. Nie można również nie wspomnieć o tym, iż oprócz drzwi o wymiarach zunifikowanych, wszyscy zainteresowani mogą liczyć także na bardzo rozbudowaną ofertę drzwi na specjalne zamówienie, w tym także na drzwi jednoskrzydłowe oraz z naświetlami. Bez względu na konkretny rodzaj, wszystkie drzwi zewnętrzne powinny charakteryzować się bardzo wysoką odpornością na trudne warunki środowiskowe. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim o wytrzymałości na wilgoć oraz na degradacyjny wypływ promieni ultrafioletowych. Aby mieć pewność, że drzwi cechowały się będą najwyższą możliwą do uzyskania jakością, warto w tej kwestii zaufać najlepszym producentom i ich dystrybutorom.

Zdecydowanie zalicza się do nich firma Rom, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia inwestorom kompleksowe wsparcie i rzetelne doradztwo w zakresie stolarki drzwiowej. Przed zakupem drzwi do własnego domu, warto skorzystać z możliwości obejrzenia ich na specjalnie przygotowanych do tego celu wystawkach. To doskonała szansa na to, aby sprawdzić, czy konkretny model spełnia nasze wymagania pod każdym względem. Co jeszcze wyróżnia najlepsze drzwi zewnętrzne?

Najlepsze drzwi – kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć

Ze względu na swoje unikalne właściwości fizyczne oraz ponadczasowe piękno, materiałem najczęściej stosowanym do produkcji drzwi jest drewno naturalne, ze szczególnym uwzględnieniem sosny oraz dębu. Nie można nie wspomnieć także o możliwości wykonania drzwi z drewna meranti. To egzotyczny gatunek, który zaliczany jest do grupy Hard Wood, czyli drewna najbardziej cenionego. Osnowa drzwi zewnętrznych może być zarówno pomalowana na wybrany przez klienta kolor, jak i pokryta bardzo wytrzymałą i jednocześnie estetyczną blachą laminowaną. Wszyscy zainteresowani zakupem drzwi powinni również zwrócić uwagę na grubość skrzydła drzwiowego, która wpływa nie tylko na właściwości termoizolacyjne, ale także na te, bezpośrednio związane z akustyką.

Drzwi to nie tylko otwierane skrzydło. Dobrze dobrana ościeżnica pozwala na zamontowanie drzwi w ścianie budynku, na jego krawędzi oraz w warstwie ocieplenia, co szczególnie przydatne jest podczas budowy domów o charakterystyce pasywnej. Nie można pominąć tego, że drzwi zewnętrzne to gwarancja bezpieczeństwa. Warto zatem zasięgnąć rzetelnych informacji, dotyczących zamków wpuszczanych, listwowych, a także wkładek w klasie wytrzymałości B oraz C.  


Opracowanie artykułu:

Firma Rom Romuald Kraszewski

ul. gen. J. Bema 20, 15-369 Białystok podlaskie
e-mail
www