Znaczna większość posiadaczy domu ma do dyspozycji własny przydomowy ogródek. Niezależnie od tego, czy mówimy o małym kawałku ziemi, czy o ogromnej przestrzeni, warto odpowiednio zagospodarować ten teren. Dobrze zaprojektowana działka będzie stanowiła nie tylko wspaniałą ozdobę domu, ale także idealne miejsce do wypoczynku. Warto powierzyć założenie oraz pielęgnację ogrodu profesjonalnej firmie takiej jak Flowers Wiesławy Zieman.

Dlaczego warto powierzyć opiekę nad ogrodem specjaliście?

Wybranie odpowiednich roślin oraz późniejsza opieka nad nimi często mogą przerastać właścicieli. Dobrym pomysłem jest konsultacja z fachowcem, który po rozmowie z nami dobierze kwiaty, krzewy, owoce lub warzywa a w razie potrzeby w późniejszym czasie zajmie się ich regularną pielęgnacją. Firma Flowers Wiesława Zieman zajmuje się zarówno wykonaniem projektu, jak i wdrożeniem go w życie. Plan zagospodarowania terenu powinien być dostosowany do jego rodzaju. Każda roślina wymaga odpowiedniej ilości słońca i nawodnienia oraz dobranego do gatunku rodzaju gruntu.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na usługę założenia trawnika, czy może nasz ogródek wymagał będzie większej inwencji twórczej, warto wcześniej ustalić z osobą projektującą go, kto będzie zajmował się jego pielęgnacją. Jeżeli chcemy robić to samodzielnie, to wykonawca powinien poznać nasze możliwości. W przypadku zatrudnienia specjalisty dobrym pomysłem jest, aby była to ta sama osoba, która zajmowała się kreowaniem przestrzeni.

Jak wybrać odpowiednią firmę?

Na rynku pojawia się coraz więcej firm i osób oferujących swoje usługi ogrodnicze. Dokonując wyboru, szczególną uwagę należy zwracać na doświadczenie, które poparte będzie portfolio. Przykładowe realizacje pozwolą nam zdecydować, czy dana firma zajmująca się projektowaniem ogrodów wpasowuje się w naszą estetykę. Warto również wiedzieć o tym, że prawdziwy specjalista zajmie się także zaplanowaniem oświetlenia oraz innych elementów, które docelowo mają znaleźć się w naszym ogrodzie. Każdy detal powinien ze sobą współgrać.