Oczywiście większość osób pracujących w biurze najwięcej czasu będzie spełniać w pozycji siedzącej. Wbrew pozorom taka pozycja może nieść za sobą wiele negatywnych skutków dla naszego zdrowia. Ogromne znaczenie ma więc wybór odpowiedniego mebla biurowego, jakim jest krzesło. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie nam odpowiedniej postawy oraz komfortu pracy.

Ważne parametry przy wyborze fotela

Oczywiście idealny fotel biurowy powinien posiadać kilka ważnych cech, które zapewnią nam przyjemne i zdrowe korzystanie z niego. Szczególnie ważnym parametrem jest możliwość regulacji, która dotyczy zarówno stopnia odchylenia oparcia oraz wysokości siedziska. Niektóre modele mogą posiadać też możliwość regulacji zagłówka i podłokietników. Profesjonalna firma Sol-Plus zajmująca się sprzedażą krzeseł biurowych zapewnia ich stabilność. Cechą charakterystyczną tego typu modeli jest odpowiednia waga, ponieważ zbyt niska masa może spowodować zagrożenie dla naszego życia oraz zdrowia. Ergonomiczny fotel biurowy powinien posiadać również odpowiednie oparcie. Ma ono za zadanie wspierać nasze plecy i odcinek lędźwiowo-krzyżowy, co zapewni nam odpowiednią postawę nawet przez długie godziny. Ostatnim najważniejszym parametrem jest wygodne oraz szerokie siedzisko. Nie powinno być ono wykonane z twardych materiałów oraz posiadać zaokrąglone krawędzie. To tylko niektóre z najważniejszych parametrów ergonomicznego krzesła biurowego.

Czym się kierować przy zakupie krzesła?

Najważniejsze jest oczywiście zastosowanie się do wszystkich powyższych parametrów. Jednak to nie jedyna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę, szukając ergonomicznego krzesła biurowego. Ogromne znaczenie odgrywa również materiał, z jakiego zostało ono wykonane. Ergonomiczne krzesło biurowe powinno być pokryte odpornym oraz wytrzymałym materiałem wysokiej jakości. Konieczne jest również zapoznanie się z okresem gwarancji tego elementu wyposażenia biura. Najlepszą możliwością jest zachowanie dwuletniego okresu gwarancyjnego. Jeżeli nasze ergonomiczne krzesło będzie wykorzystywane w biurze, powinniśmy sprawdzić, czy posiada ono wszystkie potrzebne atesty. Z pewnością ogromne znaczenie ma cena wybranego przez nas modelu, jednak zawsze zapoznajmy się z parametrami, zanim zdecydujemy się na jego zakup.