Wykończenie domu to spory wydatek, który bardzo często przekracza przewidywany budżet. Z tego powodu meblowanie odwlekamy w czasie, a co za tym idzie – nie możemy zamieszkać w nowym lokum. Brak pieniędzy na meble wcale nie oznacza, że musisz zwlekać z przeprowadzką. Wystarczy, że zakupisz tylko kilka niezbędnych elementów. Jakie meble musisz mieć na początek?

Na raty nie oznacza nie do pary!

Wiele osób obawia się, że jeśli nie kupią od razu całego kompletu to później nie dostaną nigdzie pasującej kolekcji. Są dwa rozwiązania, które pomogą uniknąć takiej sytuacji. Pierwszym z nich jest zamówienie mebli od producenta. Dzięki temu nie tylko w każdej chwili będzie on mógł stworzyć resztę mebli do kompletu, ale też masz pewność, że będą unikatowe i dopasowane do Twoich preferencji. Drugim sposobem jest wybieranie serii mebli z dużych sklepów sieciowych, które nie są kolekcją sezonową, a widnieją w ofercie od wielu lat. Pod lupę trzeba jednak wziąć ich wykonanie, gdyż sporo popularnych mebli mimo ekskluzywnego lub awangardowego wyglądu jest produkowana masowo, przez co po kilku latach użytkowania nie prezentują się już tak estetycznie, jak w dniu zakupu.

Jakie meble potrzebujesz na początek?

W każdym pomieszczeniu występuje kilka mebli, które są niezbędne, aby móc swobodnie funkcjonować w nowym domu. Specjaliści z firmy meblowej KARO podkreślają, żeby zawsze planować zakup mebli od praktycznych po estetyczne – nigdy w odwrotnej kolejności. Tylko kuchnia wymaga kompleksowego umeblowania przed przeprowadzką, inne pomieszczenia z powodzeniem mogą być wyposażone powierzchownie, by z czasem dokupować kolejne elementy.

 

Meble, które musisz mieć na początek:

  1. Szafki na ubrania – żeby pozbyć się zalegających kartonów przyda się również szafa na ubrania. Dobrym rozwiązaniem są duże szafy przesuwane, które pomieszczą wiele rzeczy, przy jednocześnie niskiej cenie. Jedna garderoba wychodzi o wiele taniej niż zakup osobnych szaf dla każdego.
  2. Łóżko – to jedyny mebel, którego nie może zabraknąć w pokoju. Jeśli chodzi o sofę w salonie, można ją sobie odpuścić i kupić dopiero wtedy, gdy uzbieramy nowy budżet.
  3. Stół i krzesła – w domu zwykle mamy kilka stolików (mniejszy w kuchni, duży w jadalni, stoliki kawowe itd.), jednak na sam początek wystarczy nam tylko taki, który umożliwi swobodne spożywanie posiłków członkom rodziny.
  4. Biurko – zarówno dla dzieci, jak i osób pracujących w domu. I choć można sporadycznie usiąść przy stole kuchennym by odrobić pracę domową, pamiętaj, aby w następnej kolejności pomyśleć o biurkach i ergonomicznych krzesłach.

Należy pamiętać, że oprócz mebli niezbędny jest również zakup sprzętu AGD, takiego jak kuchenka lub pralka oraz armatury łazienkowej.