Dysponując własnym ogrodem, jesteśmy w stanie stworzyć wyjątkową strefę relaksu, która w sezonie wiosenno-letnim będzie zachwycała swoim wyglądem. Niezbędne są do tego jednak narzędzia, dzięki którym pielęgnacja ogrodu będzie łatwa i przyjemna. Najpopularniejsze piły czy kosiarki to tylko niektóre ze sprzętów, jakie dobrze jest zakupić na własny użytek. Jakie prace można nimi wykonać i czym kierować się przy wyborze?

Czym kosić trawnik w ogrodzie przydomowym?

Niewątpliwie jednym z najważniejszych elementów terenów zielonych na prywatnych posesjach jest podłoże w postaci trawnika. Wraz z rozpoczęciem sezonu wiosenno-letniego trawa staje się coraz wyższa, co z kolei przekłada się na konieczność jej skrócenia. Czynność tę można obecnie wykonać w bardzo prosty sposób – wykorzystując do tego celu kosiarkę. Może być ona zasilana silnikiem spalinowym albo elektrycznym. Wybór modelu zależy od preferencji klienta, ale i zasobności jego portfela.

Kosiarka z silnikiem spalinowym często okazuje się wydajniejsza, jednak do jej wad zalicza się niską kulturę pracy i zanieczyszczanie środowiska. Ekologiczne kosiarki elektryczne są natomiast bezgłośne, ale problemem może być ich ograniczony czas działania między ładowaniami. W wyborze właściwego sprzętu ogrodniczego pomogą specjaliści ze sklepu ze sprzętem ogrodniczym Gacek z Elbląga. W przypadku tych przeznaczonych do pielęgnacji przydomowego ogrodu należy wyróżnić jeszcze m.in. piły czy specjalistyczne nożyce, ale nie tylko. Co zatem jeszcze powinniśmy zakupić w celu łatwego dbania o ogród?

Najczęściej wybierane ręczne narzędzia ogrodnicze

Pielęgnację drzew i krzewów na prywatnym terenie zielonym wykonuje się głównie za pomocą pił ogrodniczych. Służą one do ucinania uszkodzonych lub martwych gałęzi i innych, niepotrzebnych już części roślin. Nożycami i sekatorami można natomiast skrócić np. żywopłot. Ręczne narzędzia ogrodnicze to także szpadle i łopaty, które przydają się przy sadzeniu nowych roślin na posesji. Prace w tym zakresie ułatwia taczka służąca do transportowania np. ziemi, żwiru czy usuniętych części drzew i krzewów.

Narzędzia ogrodnicze potrzebne do pielęgnacji przydomowego ogrodu to również sprzęt, który wykorzystamy jesienią. W tym okresie z pewnością przydadzą nam się grabie, którymi będziemy mogli w krótkim czasie oczyścić posesję z zalegających na podłożu liści. Ręcznych narzędzi niezwykle przydatnych przy dbaniu o własny, przydomowy ogród, jest zatem dość sporo. W wyborze odpowiednich rodzajów powinniśmy skonsultować się ze sprzedawcą ze sprawdzonego punktu, w której taki sprzęt będziemy mogli nabyć w atrakcyjnych cenach.

Firma Gacek to zaufany dystrybutor narzędzi ogrodniczych. W ofercie posiada m.in. kosiarki, podkaszarki, nożyce do żywopłotów, pompy wodne, dmuchawy do liści, małe narzędzia ręczne oraz akcesoria ogrodnicze. Dystrybuuje także części zamienne do maszyn różnego typu oraz prowadzi serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń. Ponadto Gacek specjalizuje się w sprzedaży sprzętów do pielęgnacji trawników, drzew i krzewów oraz rozwiązaniach z zakresu nawadniania terenów. Firma zapewnia atrakcyjne ceny i najwyższą jakość obsługi.