Dziś trudno byłoby sobie poradzić bez rolet, żaluzji i moskitier. Są bardzo praktyczne i właściwie niezastąpione. Rolety i żaluzje zapewniają osłonę przed ostrym słońcem, a moskitiery przed owadami. Można powiedzieć, że niczego lepszego nie wynaleziono do tej pory. Zmieniają się modele i wzory, bo zmianie ulegają także trendy wnętrzarskie. Możemy zatem dobrać produkty do aranżacji wnętrz.

Żaluzje drewniane czy aluminiowe?

Żaluzje drewniane wybierają osoby, które są zwolennikami tradycyjnych osłon okiennych. Łączą w sobie innowacyjność z klasyką. Wykonane z najwyższej jakości drewna, cechują się solidnością, trwałością i elegancją. Możemy wybrać żaluzje drewniane pionowe lub poziome w szerokiej gamie kolorystycznej. Znakomicie prezentują w mieszkaniach urządzonych w stylu nowoczesnym i klasycznym. Natomiast żaluzje aluminiowe od firmy Margo cieszą się zainteresowaniem osób, które poszukują tańszych osłon okiennych niż drewniane. Żaluzje aluminiowe są bardzo uniwersalne, projektowane w stylach: klasycznym, drewnopodobne i perforowane. Sprawdzają się więc w domach i mieszkaniach oraz w biurowcach. Zarówno żaluzje drewniane, jak i aluminiowe prezentują się znakomicie i są bardzo funkcjonalne.

Żaluzje poziome czy pionowe?

W mieszkaniach i prywatnych budynkach montowane są zazwyczaj żaluzje poziome. Występują w rozmaitych kolorach, więc bez względu jak urządzimy wnętrza, zawsze dobierzemy do nich żaluzje. Mamy lamele matowe, błyszczące, dwukolorowe, fakturowane, zadrukowane i perforowane. Producenci prześcigają się w pomysłach, więc wybór produktów, jest naprawdę imponujący. Jeśli chcemy zamontować żaluzje w firmie np. w restauracji, barze, sklepie czy biurze, to najlepszym produktem będą osłony pionowe. Zresztą można zauważyć, że w urzędach, lokalach gastronomicznych, hotelach, przedsiębiorstwach są montowane żaluzje pionowe. Doskonale się prezentują i spełniają funkcję ścianek działowych. Zarówno żaluzje poziome, jak i pionowe przede wszystkim chronią pomieszczenia przed nagrzaniem.

Kiedy założyć moskitiery na okna?

Moskitiery zabezpieczają pomieszczenia przed owadami, pyłkami roślinnymi i kurzem. Każda moskitiera mocowana jest do wnęki okiennej. Zazwyczaj zakładamy osłony na jedną połówkę okna, uchylną, żebyśmy mieli dostęp do świeżego powietrza, a jednocześnie nie obawiali się insektów. Moskitiery są bardzo szczelne, więc żaden owad nie przejdzie przez drobną siatkę. Moskitiery powinniśmy zakładać późną wiosną, kiedy budzą się owady i zdjąć z okien jesienią. To bardzo proste rozwiązanie, ale skuteczne, szczególnie kiedy nasze mieszkanie mieści się na niższym piętrze. W sklepach są co prawda tanie siatki na okna, ale musimy je mocować taśmą. Jeśli jednak chcemy umyć okna, zdejmujemy i ponownie przyklejamy. To rozwiązanie jest bardziej problematyczne.

Czy warto założyć markizy?

Markizy chronią przed słońcem, deszczem i śniegiem. Wybierane są do ogrodów, domów, restauracji, sklepów itd. Markizy to nic innego jak wysuwane „daszki". Produkowane są z mocnych i ozdobnych tkanin, więc wyglądają bardzo ciekawie. Rozkładanie i składanie markizy jest proste, ale jeśli chcemy ułatwić sobie zadanie, możemy zamontować osłony nawet sterowane pilotem w zależności od pogody. Nawet najprostsze modele mają funkcje zacieniające, gdyż blokują dużą ilość światła, umożliwiając oglądanie telewizji czy korzystanie z monitorów. Jeśli pracujemy na laptopie latem w ogrodzie, to markizy jak najbardziej są zalecane.

Jakie rolety spełnią nasze oczekiwania?

Rolety są produktami występującymi w wielu rodzajach, modelach i kolorach. Mamy tu ogromny wybór. Jak to mówią, co kto lubi. Rolety możemy zamontować w oknach domu/mieszkania i dachowych; drzwiach, świetlikach. Roletą możemy podzielić wnętrze. Tak naprawdę tego typu produkty mają wiele zastosowań, ponieważ producenci oferują rolety: kasetowe, wolno wiszące, rzymskie i plisy. Są bardzo praktyczne i dobrze się prezentują. Do wyboru mamy rolety z bawełny, włókniny, poliestru, włókna mieszanego i szklanego; screenu oraz z folii. Możemy zamontować rolety zewnętrzne, które pełnią również funkcję przeciwwłamaniową oraz wewnętrzne, chroniące przed słońcem i sąsiadami.