Regularne przeprowadzanie kontroli instalacji kominowej to gwarancja bezpieczeństwa dla Ciebie i Twoich bliskich. Szukasz sprawdzonej firmy, która świadczy kompleksowe usługi w zakresie okresowego czyszczenia i konserwacji komina? Skorzystaj z pomocy doświadczonej firmy Usługi Kominiarskie Sebastiana Pietkiewicza!

Na czym polega przegląd komina?

Regularnie przeprowadzane przeglądy kominów obejmują przede wszystkim badanie techniczne przewodów służących do odprowadzania dymu oraz tych spalinowych i wentylacyjnych. Jest to kluczowe zadanie, które ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas stosowania instalacji.

Ponadto w wyniku kontroli specjalista zweryfikuje drożność i szczelność komina oraz bieg przewodów. Co więcej, ma on obowiązek przeprowadzenia czyszczenia i udrażniania. W przypadku wykrycia nieprawidłowości ekspert poinformuje o nich właściciela nieruchomości oraz wskaże ewentualne możliwości rozwiązania problemu. Całość musi zostać zwieńczona sporządzeniem protokołu podpisanego przez obie strony.

Jak często zlecać okresowe przeglądy kominów?

Częstotliwość wykonywania przeglądów komina w ofercie firmy Usługi Kominiarskie Sebastiana Pietkiewicza ustalona została w obowiązujących przepisach prawa. Regulacje zobowiązują właściciela domu do zlecania przeprowadzenia kontroli przynajmniej raz w roku. Ponadto w przypadku stosowania paliwa stałego do ogrzewania, raz na kwartał powinno odbywać się czyszczenie przewodów. Wykorzystując paliwa ciekłe, czynność należy wykonywać natomiast dwa razy w roku.