Blog Panoramy Firm

Meble artystyczne – czym są i gdzie się je stosuje?

Materiał partnera
2019-06-28
Meble

Nie ma wątpliwości co do tego, że meble są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego domu i mieszkania. Nie tylko ze względów czysto praktycznych, ale przede wszystkim wizualnych. To w zdecydowanej mierze od nich zależy odbiór estetyczny przestrzeni domowej przez innych. Meble stały się dobrem powszechnym. Nie zmienia to jednak faktu, że niektórzy klienci wymagają czegoś więcej. Na co konkretnie mogą liczyć?

Meble artystyczne – czym są?

Dla najbardziej wymagających klientów, którzy cenią sobie przede wszystkim oryginalność, klasę i elegancję, niektóre firmy, zajmujące się produkcją mebli, przygotowały wyjątkową ofertę. O czym konkretnie mowa? O artystycznych meblach na wymiar. Co odróżnia je od pozostałych produktów dostępnych na rynku? Są to produkty wykonane w całości przez rzemieślników. Każdy nawet najmniejszy detal wytwarzany jest ręcznie. Meble artystyczne mogą powstać zarówno z projektu zaproponowanego przez producenta, jak i ze szkicu klienta. Dotyczy to zarówno stołów, jak i szaf, komód, krzeseł, czy łóżek. Meble tego typu charakteryzują się bogatym wzornictwem, które zdecydowanie odróżnia je od masowo produkowanych mebli.

Meble artystyczne wytwarzane są przez relatywnie niewielki zespół rzemieślników, którzy poprzez swoją pasję, są w stanie nadać meblom niepowtarzalnego charakteru. Meble artystyczne wykorzystuje się nie tylko w prywatnych posiadłością, ale także w hotelach i restauracjach, których wystrój przywodzi na myśl szeroko rozumianą klasykę. Doskonale sprawdzą się one w salonach, gabinetach, pokojach dziennych i sypialniach. Z czego konkretnie robi się meble artystyczne?

Meble artystyczne – z czego się je robi?

Od mebli produkowanych masowo, meble artystyczne różnią się przede wszystkim materiałem zasadniczym, z którego zostały wykonane. W zdecydowanej większości przypadków próżno tu szukać płyt pilśniowych, czy innych materiałów, których głównym zadaniem jest obniżenie kosztów produkcji. Meble artystyczne wykonuje się z litego drewna, a jego rodzaj może być wybrany przez samego klienta. Nie oznacza to jednocześnie, iż producenci rezygnują z rozwiązań, jakie proponuje współczesna technologia. Wręcz przeciwnie. Chętnie łączą oni klasyczne techniki stolarskie z ultranowoczesnymi materiałami. Zarówno mającymi wpływ na wygląd, jak i wytrzymałość konkretnego produktu. Aby mieć pewność, iż zamówione meble charakteryzowały się będą najwyższą możliwą do uzyskania jakością, warto w tej kwestii zaufać najbardziej renomowanym producentom. Zdecydowanie zalicza się do nich pracownia mebli artystycznych, której właścicielem jest Wojciech Gruca.

Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu firma od lat zapewnia inwestorom kompleksowe wsparcie w zakresie wykonywania projektów i produkcji mebli wyjątkowych. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć zarówno na indywidualne podejście do każdego ze zleceń, jak i rzetelne doradztwo. Meble artystyczne, choć droższe od swoich masowo produkowanych odpowiedników, są jednak produktami, wykonywanymi zgodnie z wyznacznikami sztuki rzemieślniczej. Jest to zatem pewnego rodzaju inwestycja, która zwróci się w wielu aspektach.

zobacz firmy z branży
Meble na zamówienie