Wykończenie i aranżacja wnętrz to zazwyczaj długi i męczący proces, ze względu na chęć perfekcyjnego urządzenia każdego pomieszczenia. Jedną z najważniejszych kwestii jest wybór mebli. Kuchnia, łazienka, salon czy sypialnia by spełniać swoją funkcję i zachwycać wyglądem potrzebują dobrze wykonanych i solidnych mebli. Coraz więcej osób decyduje się na zakup mebli wykonywanych na zamówienie. Dzięki temu popularność zyskują usługi stolarskie zajmujące się projektowaniem oraz tworzeniem oryginalnych i dostosowanych do potrzeb klienta elementów wykończenia wnętrz. Jakie zalety wiążą się z takim rozwiązaniem?

Indywidualnie dopasowane

Główną zaletą mebli wykonywanych na zamówienie jest spersonalizowany projekt, poprzedzony oględzinami pomieszczenia. Profesjonalne firmy świadczące usługi stolarskie, np. Artur Jania pomagają klientowi w doborze odpowiednich rozwiązań, by stworzyć meble skrojone na miarę. Ma to szczególne znaczenie w przypadku nietypowych pomieszczeń. Niewielka kuchnia, z pozoru nieustawna łazienka czy chęć zaadaptowania poddasza wymagają mebli, które idealnie wkomponują się w przestrzeń naszego domu czy mieszkania, nie odbierając funkcjonalności, a wręcz przeciwnie, powodując, że w pełni zostanie wykorzystany potencjał wnętrza, co w przypadku mebli kupowanych w sklepach jest zazwyczaj niemożliwe. Tam dostępne są gotowe zestawy, których rozmiarów nie można modyfikować. Meble na zamówienie dają możliwość zaaranżowania pomieszczenia aż po sufit, tworząc dodatkową przestrzeń magazynową. Garderoba, czyli marzenie każdej kobiety, różni się w zależności od kubatury, czasami przybiera nieregularnych kształtów, co sprawia, że dopasowanie do niej mebli dostępnych w salonach może być sporym wyzwaniem. Stolarze zaś dokonają pomiaru i wypełnią przestrzeń na półki, szafę, regały i miejsce do wieszania kurtek, płaszczy czy sukienek, a nawet szuflady na przechowywanie biżuterii czy innych akcesoriów, jak nakrycia głowy czy paski.

Indywidualny charakter

Tym co wyróżnia meble robione na zamówienie to również ich oryginalny i spersonalizowany charakter pod względem doboru materiałów, kolorów czy wykończeń w postaci uchwytów. W ten sposób otrzymujemy zupełnie nowy, indywidualny twór zgodny z naszym pomysłem, oparty na w pełni autorskim projekcie. W dzisiejszych czasach, w dobie powielania katalogowych wnętrz, meble na wymiar dają możliwość odejścia od gotowych rozwiązań i uwolnienie swojej fantazji, uruchomienie kreatywności oraz pokazanie zmysłu estetycznego, dobrego smaku. W połączeniu z profesjonalizmem i doświadczeniem stolarzy, np. Artura Janii, to gwarancja uzyskania zaskakująco pięknego, oryginalnego i niespotykanego nigdzie indziej efektu wizualnego. Nietypowy blat  w meblach kuchennych, dopasowana szafa przesuwna z unikatowymi frontowymi drzwiami czy solidne, antyalergiczne i bezpieczne łóżko do pokoju dziecięcego sprawią, że wnętrze domu czy mieszkania będzie zachwycać gości i stanie się wymarzonym azylem dla jego domowników.