Lato to okres, w którym większość z nas otwiera okna na noc. Jest to najprostszy sposób na przewietrzenie wnętrz i obniżenie w nich temperatury, zwłaszcza jeśli budynek nie jest wyposażony w klimatyzację. Spanie przy otwartych oknach to jednak ryzyko zaproszenia do sypialni dziesiątek różnych owadów, w tym utrudniających sen komarów. Na szczęście istnieje prosta metoda na to, by na zawsze pozbyć się z domu niechcianych gości. Opowiadają o niej doradcy sprzedażowi firmy AN-MAR, którzy każdemu polecają proste w montażu moskitiery. Jak się okazuje, nie są to tylko zwykłe siatki naokienne, ale również designerskie siatkowane rolety.

Najważniejszy element moskitier, czyli ich siatka

Zanim doradcy sprzedażowi firmy AN-MAR zdradzą, jakie rodzaje moskitier spotkać można na rynku, warto poznać kilka ważnych faktów dotyczących ich najważniejszego elementu, czyli siatki. Tworzone są one głównie z włókna węglowego lub szklanego, a najlepsze z nich dodatkowo pokrywane są cieniutką warstwą PCV. Własności tychże siatek są zaś naprawdę niepowtarzalne. Jak zapewniają bowiem specjaliści firmy AN-MAR, nie tylko skutecznie chronią one wnętrza przed dostaniem się do nich nawet najmniejszych insektów, ale gwarantują bardzo dobry przepływ powietrza. Jednocześnie blokują one wilgoć oraz promieniowanie UV, sprawdzając się zarówno w upalny, jak i ten deszczowy dzień.

Dużą zaletą wysokiej klasy siatek moskitier jest też ich elastyczność oraz wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Raz kupiona osłona okienna może służyć domownikom przez wiele sezonów, co zapewniają sprzedawcy AN-MAR. Dodają oni, iż siatki moskitier mogą mieć różne barwy. Oczywiście najpopularniejsze są te gwarantujące zaciemnienie wnętrz oraz te dyskretne, niemalże niezauważalne po montażu.

6 rodzajów moskitier dostępnych na rynku

Producenci osłon okiennych prześcigają się w tworzeniu coraz to piękniejszych rolet, bardziej funkcjonalnych żaluzji, a także wydajniejszych moskitier. Skupiając się na nich, nie można pominąć faktu, iż przestały to być tylko i wyłącznie rolki siatek przeznaczone do samodzielnego montażu. Obecnie kupić można znacznie trwalsze oraz lepiej prezentujące się moskitiery. Doradcy z firmy AN-MAR wyróżniają przede wszystkim ich sześć następujących modeli:

  1. Moskitiery ramowe okienne – tworzone są one z siatki oraz aluminiowej ramy wraz z uszczelkami. Ich montaż jest bardzo łatwy, ponieważ wyposażone są w specjalne zaczepy i uchwyty montażowe. Obecnie uznawane są one za najbardziej skuteczny i ekonomiczny sposób na pozbycie się owadów.
  2. Moskitiery ramowe drzwiowe – tworzone w większych formatach niż moskitiery okienne i najczęściej z wytrzymalszymi ramkami. Można tworzyć je w wersjach z zawiasami, co pozwala na ich otwierania, również z drzwiami tarasowymi czy balkonowymi.
  3. Moskitiery dachowe – idealne do zakładania na oknach dachowych, czyli tych o dużym stopniu nachylenia.
  4. Moskitiery rolowane – przypominają materiałowe rolety, które w prosty sposób można rozwijać i zwijać. Montowane są one jednak od wewnątrz, pokrywając siatką całą wnękę okienną. Nie trzeba przy tym martwić się o utratę szczelności. Dostępne są również one w wersji kasetowej, czyli w modelach zwanych roletami screen.
  5. Moskitiery przesuwne – stosuje się je głównie przy oknach balkonowych i tarasowych przesuwnych, nawet tych wielkoformatowych. 
  6. Moskitiery plisowane – przypominają one rolety plisowane, które są w ostatnich latach prawdziwym hitem sprzedażowym. Nie tylko pięknie wyglądają, ale można je rozwijać i zwijać w zależności od upodobań oraz warunków pogodowych. 

Moskitiery na wymiar

Rodzajów moskitier jest wiele, ale nie zawsze katalogowe konstrukcje można zastosować w swoim domu czy mieszkaniu. Z tego względu firma AN-MAR gotowa jest na oferowanie wyjątkowych wyrobów na specjalne zamówienie. Moskitiery na wymiar tworzone są tak, by idealnie pasowały do danego systemu okiennego, niezależnie, czy mowa o małym okienku łazienkowym, czy o całym przeszkleniu tarasowym. Zamawiający może dostosować również kolor moskitiery oraz różne dodatkowe dla niej akcesoria. Pełną ofertę uwzględniającą dostawę i montaż osłon okiennych doradcy sprzedażowi AN-MAR chętnie przedstawiają podczas darmowych konsultacji.