Jeśli szukasz wyjątkowej osłony przeciwsłonecznej, która zapewni Ci nie tylko funkcjonalność, ale również wysokie walory estetyczne, to żaluzje plisowane są właściwym wyborem. Plisy nadają się zarówno do domu, jak i biura. Skutecznie chronią przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów i przypadkowych przechodniów. Dlaczego dokładnie warto wybrać rolety plisowane? Poznaj zalety produktów firmy RENOMA.

Specyfika plis firmy RENOMA

Plisy to jedne z najczęściej wybieranych przez klientów rozwiązań w zakresie osłon przeciwsłonecznych wewnętrznych, między innymi ze względu na możliwość wyboru wielu rodzajów tkanin o różnej przepuszczalności światła (transparentnych, półprzezroczystych i zaciemniających), które idealnie dopasujesz do Twoich potrzeb.

Wśród żaluzji plisowanych oferowanych przez firmę RENOMA największym zainteresowaniem cieszy się model, który umożliwia zasłonięcie dowolnie wybranego fragmentu szyby – plisę możemy przesuwać zarówno od dołu, jak i od góry. Żaluzje plisowane są zazwyczaj sterowane ręcznie za pomocą uchwytów mocowanych do górnego i dolnego profilu. Czasami, zwłaszcza przy dużych oknach, stosuje się mechanizm sznurkowy (działa podobnie do sterowania sznurkowego w żaluzji). Dla ceniących wygodę i łatwość użytkowania RENOMA poleca plisy wyposażone w napęd elektryczny.

Zalety żaluzji plisowanych

W przeciwieństwie do innych systemów osłon przeciwsłonecznej, montaż rolet plisowanych jest bardzo prosty i można go wykonać samodzielnie. Ponadto szybki demontaż systemu ułatwia mycie okien, a większość tkanin przeznaczonych do plis można czyścić na mokro. Żaluzje plisowane składają się w harmonijkę, więc nie trzeba zasłaniać nimi całego okna. Zasłonięcie tylko tej części okna, która otrzymuje najwięcej światła słonecznego, pozwala zapewnić cień bez całkowitej utraty dostępu do światła dziennego.

Mówiąc o zaletach żaluzji plisowanych nie można zapomnieć o ich wymiarach. W porównaniu z innymi rodzajami rolet, plisa jest niewielka i nie przeszkadza w obsłudze okna. Zastosowanie w produktach producenta żaluzji RENOMA tkanin z powłoką perłową zwiększa odbicie promieni słonecznych w stronę szyby, a to przyczynia się do obniżenia temperatury w pokoju, natomiast zastosowanie tkaniny podwójnej („plaster miodu”) z folią aluminiową stanowi wyjątkową ochronę termiczną oraz, spośród osłon przeciwsłonecznych dedykowanych do wewnątrz pomieszczenia, daje nam najlepsze zaciemnienie.

Plisy nie tylko zaciemniają pomieszczenie i chronią przed upałem czy spojrzeniami przechodniów, ale także ułatwiają pracę przy komputerze czy oglądanie telewizji. Zasłaniając okna roletą, pozbywasz się blasku słońca na ekranie. Oprócz tego żaluzje plisowane pełnią również rolę dekoracyjną. Duży wybór kolorów i wzorów pozwala na uzyskanie ciekawych efektów aranżacyjnych.