Drewno używane jest jako materiał rzemieślniczy od tysięcy lat. Swoją ogromną popularność zawdzięcza przede wszystkim uniwersalnemu zastosowaniu. Cenione jest zarówno za naturalne piękno, jak i za właściwości fizyczne i mechaniczne, dzięki którym doskonale sprawdza się np. jako materiał budowlany. Drewno łatwo poddaje się również obróbce. Dlatego możliwe jest stworzenie z niego elementów ozdobnych. Co konkretnie oferują współcześni rzeźbiarze?

Elementy wyposażenia wnętrz

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, rzemieślnicy są w stanie stworzyć elementy ozdobne, które doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim o różnego rodzaju konsolach oraz stolikach, które mogą pełnić funkcje nie tylko estetyczne, ale także użytkowe. Meble tego typu mogą przyczynić się do oryginalnej aranżacji przestrzeni takich jak sypialnie, salony, czy gabinety. Profesjonalni rzeźbiarze są także w stanie wykonać ozdobne ramy drewniane, które choć zdecydowanie najczęściej kojarzone są z obrazami, to równie dobrze mogą sprawdzić się przy różnego rodzaju lustrach wiszących zarówno w łazienkach, jak i pozostałych częściach domu.

O absolutnie najwyższej jakości tego typu przedmiotów nie trzeba przekonywać nikogo. Dlaczego? Otóż dlatego, że wykonane są z drewna litego, które samo w sobie ma wiele niezwykle pożądanych cech. Aby wymarzony element ozdobny był jak najbardziej zjawiskowy, warto w tej kwestii zaufać najbardziej doświadczonym rzeźbiarzom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma, której właścicielem jest Wojciech Nowakowski. Co jeszcze są w stanie wykonać najlepsi rzemieślnicy?

Rzeźby i płaskorzeźby

Drewniane rzeźby są także doskonałym sposobem na aranżację przestrzeni poza domem. Mowa tu o ogrodach, placach, czy altanach, które służą przede wszystkim do odpoczynku i relaksu. Rzeźby są w stanie nadać każdemu ogrodowi, zarówno temu publicznemu, jak i prywatnemu niepowtarzalnego i efektownego klimatu. Ogromnym zainteresowaniem wciąż cieszą się rzeźby sakralne, które wykorzystywane są przede wszystkim w kościołach, choć w spotkać je można również w wielu domach ludzi wierzących. Rzeźby sakralne mogą opowiadać o jakimś wydarzeniu z biblii.

Najczęściej rzeźbionymi postaciami są oczywiście Chrystus Król oraz Matka Boska. Zdarzają się również patroni związani z danym miastem, czy konkretną osobą. Oferta rzeźbiarzy skierowana jest głównie do osób indywidualnych, choć jak najbardziej mogą z niej skorzystać instytucje, firmy prywatne, czy urzędy miast.