Jednym z najpopularniejszych materiałów opałowych jest drewno. Doceniają je szczególnie mieszkańcy budynków, w których nie wprowadzono modernizacji w formie np. kotłów piątej klasy. Jest ono alternatywą dla węgla – opału negatywnie wpływającego na środowisko. Warto wybierać drewno wysokiej jakości, np. z firmy Jl Sprzedaż drewna Jakuba Lniskiego, która zajmuje się sprzedażą drewna kominkowego i opałowego.

Czym powinno się charakteryzować dobre drewno na opał?

Surowiec drzewny przeznaczony na opał powinien być w 100% zdrowy oraz pozyskany z odpowiednich zasobów leśnych. Musi przejść procesy przygotowawcze, czyli np. suszenie, którego celem jest zmniejszenie strukturalnej wilgotności materiału opałowego. Bardzo ważny jest również niski poziom żywicy w drewnie. W przeciwnym razie spalanie będzie powodowało duże uwalnianie dymu, strzelanie i specyficzny zapach. 

Najlepsze parametry grzewcze ma drewno liściaste. Warto również mieć na uwadze, że zdecydowanie najlepiej na opał sprawdzi się starsze drewno – ważna jest zarówno długość życia drzewa, jak i okres jego składowania.

Jakie warunki powinno spełniać drewno kominkowe?

Lepiej nie palić w kominku drewnem drzew iglastych, ponieważ zawiera ono żywicę, która podczas parowania osadza się w kominie, tworząc tłustą warstwę. W efekcie może dojść do zapchania przewodu kominowego. W kominku zdecydowanie sprawdzi się drewno z drzew liściastych, ponieważ zawiera małą ilość żywicy i nie powoduje dymienia. Najlepszym wyborem będzie twarde drewno dębowe lub jesionowe – można je znaleźć w ofercie firmy Jl.

Podczas wybierania drewna kominkowego, warto wziąć pod uwagę jego kaloryczność,  łupliwość oraz zdolność do przesychania. Pamiętaj również, że jeśli drewno jest miękkie, to daje duży płomień i szybciej się spala. Z kolei drewno twarde dłużej utrzymuje ciepło, a jego płomienie są mniejsze, dlatego jest zdecydowanie bardziej ekonomiczne.

Dlaczego warto nabywać drewno w firmie Jl?

Firma Jl z siedzibą w Kochanowie, oferuje sprzedaż najwyższej jakości, kalorycznego drewna kominkowego i opałowego w atrakcyjnych cenach. Klienci mogą nabyć drewno dębowe na opał, jesionowe, sosnowe. Mogą liczyć na najlepszy rodzaj drewna, ponieważ jest ono składowane w odpowiednich warunkach tak, aby nie namokło ani nie straciło swoich właściwości.

Drewno kominkowe i opałowe powinno mieć kilka cech, takich jak odpowiednia kaloryczność, gęstość, suchość oraz twardość. Takiego drewna nie kupisz wszędzie, dlatego warto postawić na firmę, której zaufało już mnóstwo klientów, czyli Jl.