Kuchnia jest wyjątkowym miejscem w każdym domu, gdzie nie tylko są przygotowywane posiłki, ale też domownicy spędzają wspólnie czas. Przestrzeń przeznaczona do gotowania, przechowywania żywności, akcesoriów oraz naczyń, powinna być dokładnie zaplanowana, aby była w pełni funkcjonalna, a przy tym również prezentowała się niezwykle wyjątkowo. Wszystkie wspomniane wymagania bez wątpienia spełni kuchnia na wymiar od Zakładu Stolarskiego Mariusz Sosna.

Idealny projekt kuchni - rozplanowanie szafek kuchennych

Nie bez powodu kuchnia nazywana jest sercem domu, gdyż to w niej zazwyczaj wszyscy członkowie rodziny spędzają najwięcej czasu. Wspólne przygotowywanie i celebrowanie posiłków pozwala na pogłębiane więzi rodzinnych i ich scalanie. Jeżeli właśnie stoisz przed koniecznością urządzenia kuchni, to powinieneś zadbać przede wszystkim o funkcjonalność tego pomieszczania, w szczególności gdy stanowi ona części otwartej strefy dziennej. Zabudowa kuchenna na wymiar oferowana przez Zakład Stolarski Mariusz Sosna pozwala na dokładne rozplanowanie  rozmieszczenia szafek kuchennych, które stanowią istotny element wpływający na komfort użytkowania.

W przypadku, gdy masz ograniczoną przestrzeń do wykorzystania i raczej niedużą ilość miejsca, to warto stworzyć dedykowane szafki i szuflady do samego sufitu wraz z przemyślanym wcześniej przeznaczeniem. Jest to ważne, aby wszystkie naczynia, garnki, sztućce i żywność o długim terminie do spożycia, przechowywana w kuchni, miała swoje określone miejsce. Warto zadbać o efektywne wykorzystanie szafek narożnych i zastosowanie ciekawych rozwiązań, aby móc w krótkiej chwili bez najmniejszego wysiłku odnaleźć znajdujące się w niej rzeczy. Niezwykle wygodne w użytkowaniu są szuflady, które mogą być wyposażone w funkcje cichego domyku.

Materiały meblarskie, blat oraz rozmieszczenie sprzętów AGD

Jeżeli kuchnia stanowi spójną część z salonem, to koniecznie trzeba zadbać o spójny i elegancki styl całej przestrzeni dziennej. Nie bez znaczenia jest także wysoka jakość materiałów meblowych, z których zostaną wykonane nie tylko korpusy szafek, ale także fronty oraz blat. Oprócz tego, aby zapewnić sobie odpowiednią ilość miejsca roboczego do przygotowywania posiłków, trzeba wybrać blat, który będzie nie tylko łatwy w utrzymaniu czystości, ale także będzie odporny na intensywne eksploatowanie podczas prac kuchennych. Wybrany materiał musi być wytrzymały, a przy tym prezentować się wyjątkowo i ponadczasowo, gdyż zabudowa kuchenna jest inwestycją na długie lata. Niemniej ważne jest rozmieszczenie poszczególnych sprzętów AGD, jak lodówka, kuchenka, piekarnik, mikrofala i zmywarka. Trzeba o to zadbać już podczas tworzenia projektu.

Odstęp pomiędzy powyżej wspomnianymi sprzętami powinien wynosić od 120 do 210 cm, co ułatwia ergonomiczne przygotowanie jedzenia dla wszystkich członów rodziny. Kosze cargo umożliwiają odpowiednie zagospodarowanie całej przestrzeni i pozwalają na przechowywanie wielu przedmiotów, a w razie konieczności na ich szybkie odnalezienie. Skorzystanie z usług doświadczonego Zakładu Stolarskiego Mariusz Sosna z Myślenic w województwie małopolskim jest gwarancją najwyższej jakości usług wykonawczych i projektowych mebli. Ponadto, spotkasz się tu z miłą obsługą oraz fachowym doradztwem w wyborze wszelkich detali meblarskich, jak uchwyty czy rozwiązania w wyborze akcesoriów, a także nowoczesnego oświetlenia podszafkowego.