Żaluzje pionowe to bardzo popularna część dekoracyjna okna biurowego. Nadają bowiem pomieszczeniu elegancki charakter, a równocześnie są one nowoczesne. Tego typu rozwiązanie można zastosować w dużych korporacjach, państwowych instytucjach, ale także w domu czy mieszkaniu. Główną zaletą żaluzji pionowych jest ich rewelacyjne dopasowanie do wnętrza, w którym są zamontowane.

Pomieszczenia biurowe wymagają schludnego i łatwo utrzymującego w czystości wnętrza. Bardzo dużą wagę przykłada się na minimalizm oraz uniwersalny styl takiego wnętrza. Najważniejsze jest to, aby pracownicy czuli się komfortowo w czterech ścianach biura. Dlatego dobrym rozwiązaniem w doborze odpowiedniej dekoracji okiennej jest zastosowanie verticali, które idealnie pasują do wnętrz minimalistycznych, jak również wielofunkcyjnych. W związku z tym żaluzje pionowe lub panelowe rewelacyjnie sprawdzają się w różnorodnych pomieszczeniach. Zapewniają one duży komfort w użytkowaniu, są łatwe w utrzymaniu w czystości oraz rewelacyjnie się prezentują na tle okien wielkogabarytowych.

Dostępne żaluzje.

Żaluzje pionowe (czyli verticale) tworzą materiałowe pasy o szerokości 89 mm i długości 127 mm. Tworzywo wchodzące w skład takiej dekoracji okiennej w wielu przypadkach jest odporne na dużą wilgotność. W związku z tym mogą być montowane w miejscach, gdzie jej poziom jest zdecydowanie podwyższony (na przykład okna basenowe). W pomieszczeniach biurowych żaluzje pionowe nadają charakterystycznego, uniwersalnego stylu, a dzięki swej budowie doskonale regulują oświetlenie. Nowoczesne verticale mogą być zaopatrzone w specjalny silniczek. Dzięki temu każdy posiadacz żaluzji jest w stanie nimi operować zdalnie, przy użyciu pilota.

Z kolei żaluzje panelowe są doskonałą alternatywą verticali. Ich rozmiary (szerokość od 60 do 100 cm) pozwalają zasłonić nawet największe szklane tafle bez większych problemów. Elementy budowy tego typu żaluzji poruszają się po specjalnej szynie (może ona posiadać kilka torów – od 2 do 5) tym samym przyciemniając bądź odsłaniając okna. Pasy tworzone są z tkaniny zasłonowej lub tej samej, z której wykonywane są rolety materiałowej. Obecnie wiele sklepów oferuje żaluzje panelowe w różnych barwach i o różnych strukturach. Natomiast firma Verdeco ma w swej ofercie specjalnie drukowane tkaniny przeznaczone do tworzenia pasów tychże żaluzji.

Dekoracje okienne biura i mieszkania.

Zdawać by się mogło, że żaluzje pionowe i panelowe nadają się tylko do pomieszczeń biurowych. Okazuje się jednak, że dzięki swemu uniwersalnemu wyglądowi mogą sprawdzić się także w domowych pokojach. Ich wszechstronne zastosowanie sprawia, że są one ciekawą propozycją dla wszystkich zainteresowanych i dekorujących okna. Żaluzje tego typu w sposób rewelacyjny zasłonią każde okno. Natomiast ich regulacja oświetlenia w wielu przypadkach jest zmechanizowana, co sprawia ogromny komfort i satysfakcję w trakcie ich użytkowania. Ze względu na swoje duże rozmiary, żaluzje pionowe i żaluzje panelowedoskonałą alternatywą do zasłon czy rolet, zwłaszcza w pomieszczeniach wysokich, z dużymi oknami.