czas czytania: 2 min

Wykładzina PCV – gdzie się sprawdzi i jakie są jej zalety?

Wykładzina PCV – gdzie się sprawdzi i jakie są jej zalety?

W obiektach intensywnie eksploatowanych niezbędne jest wykonanie odpowiedniej posadzki. Musi być ona odporna na ścieranie i zapewniać możliwość łatwego czyszczenia nawet przy trudnych zabrudzeniach. Taka jest właśnie wykładzina PCV, której ułożenie należy jednak zlecić specjalistom. Wykonana z tworzyw sztucznych podłoga to rozwiązanie dające wiele korzyści – jakich dokładnie?

Łatwe utrzymanie porządku

Jednym z najważniejszych atutów wykładzin PCV jest bardzo proste utrzymanie ich w czystości. Z tego względu rozwiązanie to doskonale sprawdza się w obiektach intensywnie eksploatowanych – nie tylko budynkach mieszkalnych, ale też o charakterze przemysłowym czy usługowym. Wykładziny PCV spotkać można zatem w prywatnych mieszkaniach i domach, szpitalach, salach lekcyjnych czy sklepach, gdzie niezbędna jest możliwość łatwego doprowadzenia podłogi do maksymalnej czystości. Utrzymanie porządku przy wykładzinach z tworzyw sztucznych jest bardzo proste, co jest ich niewątpliwym atutem.

Do zalet należy zaliczyć też wspomniane już szerokie zastosowanie, ale nie tylko. Okazuje się bowiem, że wykładziny PCV charakteryzują się też bardzo dobrą wytrzymałością. Odporność na ścieranie zapewnia ich estetyczny, doskonały wygląd przez wiele lat, co szczególnie istotne jest w budynkach mieszkalnych. Należy jednak pamiętać o odpowiednim ułożeniu wykładziny – zajmie się tym firma F.H.U. Wergo, która od wielu lat świadczy kompleksowe usługi w tym zakresie. Jakich zasad trzeba przestrzegać przy układaniu wykładzin z tworzyw sztucznych?

Odpowiedni montaż

Ułożenie wykładziny PCV nie jest zadaniem prostym – wymaga odpowiedniego doświadczenia i umiejętności. Z tego względu warto je zlecić specjalistom, którzy zwrócą uwagę na każdy najważniejszy element podczas przeprowadzanych prac w tym zakresie. Przede wszystkim niezbędne jest wykonanie precyzyjnych pomiarów, co pozwala zakupić odpowiednią ilość materiału. Choć wykładzinę PCV można zamontować bez wykorzystania kleju, to jednak rekomendowane jest jego zastosowanie. Specjaliści będą o tym pamiętać i wybiorą odpowiedni środek, który sprawdzi się przy konkretnej wykładzinie.

Niezbędne jest jednak przed realizacją układania wykładzin PCV właściwe przygotowanie powierzchni. Podłoże powinno być przede wszystkim suche, ale też w przypadku użycia kleju równe. Fachowcy stosują specjalne wylewki pod wykładziny, które doskonale sprawdzają się także w przypadku tych wykonanych z tworzyw sztucznych. Po aplikacji takiej wylewki profesjonaliści wyrównają ją papierem ściernym, dzięki czemu powierzchnia będzie gotowa do ułożenia wykładziny. Najczęściej ostatnim etapem jest frezowanie łączeń w wykładzinach tego typu, o co też zadbają firmy zajmujące się ich układaniem.