Bezpieczny i nowoczesny plac zabaw – komu zlecić wykonanie?

Materiał partnera
2020-02-05

Dzieci na całym świecie wprost uwielbiają się bawić, a najlepszym miejscem do zabawy są różnego rodzaje place zabaw, na których każde dziecko znajdzie urządzenie do zabawy dla siebie. Podczas zabawy dzieci nie zwracają często uwagi na otoczenie, dlatego place zabaw powinny być w pełni bezpieczne dla nawet najmłodszych użytkowników. Place zabaw powinny być starannie zaprojektowane i wykonane zgodnie z odpowiednimi normami bezpieczeństwa.

Projektowanie placu zabaw

Pierwszym etapem powstawania każdego placu zabaw jest stworzenie odpowiedniego projektu. Sporządzenie projektu warto powierzyć doświadczonym projektantom, którzy mają duże doświadczenie w projektowaniu placów zabaw. Dobre firmy projektujące place zabaw, zawsze biorą pod uwagę sugestie klientów i wychodzą naprzeciw ich potrzebom. To klient najlepiej wie, jakie urządzenia najchętniej stosować będą dzieci korzystające z danego placu zabaw. Pierwszym etapem projektowania placu zabaw jest wybór urządzeń do zabawy i wstępne zaplanowanie ich rozmieszczenia.

Przedsiębiorstwa takie jak Lars Laj Polska, przygotowują uproszczone pliki 2D i 3D prezentujące planowane rozmieszczenia urządzeń na placu zabaw. Każdy projekt jest dostosowany do wymagań i potrzeb klienta, a w trakcie projektowania klient może liczyć na pełną pomoc ze strony doświadczonych specjalistów.

Urządzenia na placu zabaw

Na nowoczesnych placach zabaw można zamontować bardzo dużo różnych urządzeń służących do zabawy. Piaskownice, huśtawki czy różnego rodzaju bujaki cieszą się wielką popularnością wśród dzieci w każdym wieku. W ofercie firm dostarczających urządzenia do zabawy znajdziemy nie tylko pojedyncze urządzenia, ale i całe zestawy zabawowe, które mogą być wykonane tematycznie (np. w kształcie ogromnego statku). Wybierając urządzenia do zabawy, należy wziąć pod uwagę, w jakim wieku będą dzieci z niego korzystające i jakie zestawy zabawowe najlepiej się sprawdzą. Nowoczesne urządzenia zabawowe spełniające odpowiednie normy bezpieczeństwa, sprawdzają się na każdym placu zabaw, a dzięki ich wysokiej jakości mogą być używane przez wiele lat, zachowując świetny wygląd.

Kontrola stanu technicznego placu zabaw

Place zabaw użytkowane są przez dzieci w różnym wieku i z różnych środowisk, dlatego urządzenia zabawowe muszą być dostosowane do obsługi przez najróżniejszych użytkowników. Niestety nawet najlepszy projektant może nie przewidzieć sposobu użycia urządzenia do zabawy przez dzieci. Warto regularnie zlecać inspekcję stanu technicznego całego placu zabaw. Takie przeglądy obejmują kontrolę wszystkich urządzeń przez inspektora posiadającego odpowiednie uprawnienia, który przygotuje szczegółowy protokół zawierający opinie i zalecenia. Utrzymanie placu zabaw w dobrym stanie pozwoli uchronić bawiące się dzieci przed wypadkami spowodowanymi awarią urządzenia.

Opracowanie artykułu:

Lars Laj Polska sp. z o.o.

ul. Migdałowa 11, 72-003 Dobra zachodniopomorskie
e-mail
www
telefon