W Polsce działa coraz więcej przedszkoli i żłobków niepublicznych, które wspierają zapracowanych rodziców w opiece oraz wychowaniu ich pociech. Według badań wkład specjalistów od pedagogiki dziecięcej w rozwój dzieci jest zaś olbrzymi. Innowacyjne programy edukacyjno-rozwojowe znacznie wpływają bowiem na kształtowanie charakteru wychowanków żłobków i przedszkolaków. Potwierdza to doświadczona kadra Niepublicznego Żłobka Muzykolandia, który działa w Knurowie. Jak działa opieka nad najmłodszymi w tymże ośrodku?

Żłobek dla dzieci od 20 tygodnia życia do 4 lat!

Niepubliczny Żłobek Muzykolandia stworzył dogodne warunki opieki i rozwoju dla wszystkich dzieci od 20 tygodnia życia do 3-4 lat. Do współpracy zapraszani są zatem rodzice i opiekunowie z Knurowa, a także okolicznych miejscowości. Liczyć mogą oni na profesjonalną opiekę nad swoimi dziećmi od wczesnych godzin porannych do popołudniowych. Jak zaś podkreślają doświadczeni pedagogowie ze żłobka Muzykolandia maluszki pozostają w bezpiecznych rękach i otoczeni są przyjaznym dla nich środowiskiem. Pomieszczenia żłobka spełniają bowiem wszystkie restrykcyjne normy sanitarne, a ich przytulność pozwala dzieciom poczuć się jak we własnym domu pełnym ciepła i miłości.

Plan dnia nastawiony na zabawę edukacyjną

Prywatny żłobek Muzykolandia przygotował specjalny plan dnia dla każdej grupy wiekowej dzieci tak, by wspierać ich wszechstronny rozwój i zapewnić kreatywne spędzanie czasu. Doświadczony zespół opiekunów prócz ważnych czynności higienicznych oraz karmienia młodszych pociech, zapewnia każdemu maluchowi dużą dawkę edukacyjnej zabawy. Jak tłumaczy jedna z pedagogów żłobka Muzykolandia:

W trakcie rozwoju dzieci ważne jest zapewnianie im wielu pozytywnych bodźców, do czego może służyć zabawa. Ważne jest też to, by dzieci czerpały z tej zabawy radość – jest to motto żłobka. W naszych placówkach panuje zatem atmosfera przyjaźni i rodzinnego ciepła. Nasi nauczyciele i opiekunowie dbają o każdy aspekt rozwoju dzieci, które mogą miło spędzić czas w przytulnym otoczeniu i blisko natury. Wszystko to przy  jednoczesnej nauce i zabawie.

W ramach wspomnianych zabaw żłobek rozwija zdolności artystyczne dzieci, oferując codzienne zajęcia umuzykalniające, plastyczne oraz teatralne. Opiekunowie ze żłobka współpracują z rodzicami, aby wspólnie wyznaczyć kierunek rozwoju każdego malucha.

Edukacja muzyczna dla dzieci

Muzykolandia to nie tylko żłobek, to miejsce, w którym dzieci mają możliwość wszechstronnego rozwoju. Ze względu na muzyczny charakter tego miejsca, żłobek proponuje zajęcia umuzykalniające prowadzone wg. teorii E.E.Gordona. Popularne Gordonki są dostępne od początku w żłobku Muzykolandia, który stanowi jedyną placówkę w regionie oferującą profesjonalną edukację muzyczną dla niemowląt oraz małych dzieci.

Rozwijanie zdolności muzycznych od najmłodszych lat jest kluczem do sukcesu w nauce muzyki, ale również pozwala na rozwój mowy, kształtowanie sprawności intelektualnej i koordynacji ruchowej. Codzienne słuchanie różnych gatunków i stylów muzycznych kształtuje też małego słuchacza i odbiorcę muzyki. Poprzez ruch, dziecko lepiej zrozumie i przyswoi sobie kwestie związane z rytmem. Opiekunowie żłobka pozwalają na swobodny ruch, nie zmuszając do wykonywania konkretnych gestów czy kroków. Dają maluchom przestrzeń do swobodnego eksperymentowania z dźwiękami, rytmami i melodią.

Zajęcia gordonowskie prowadzone są także poza godzinami pracy żłobka. Są to zajęcia dla niemowląt i małych dzieci z rodzicami w każdy czwartek o godz 16.30.