Czym wyróżniają się dobre kantory?

Materiał partnera
2019-04-23

Sezon wakacyjny niedługo się rozpocznie, a trwa według biur turystycznych od początku maja do końca września. To wtedy poziom zagranicznych migracji z Polski do innych krajów całego świata, a także z innych państw do naszego kraju, jest najwyższy w każdym województwie. Jeśli chodzi o dynamikę wyjazdów turystycznych Polaków np. nad Morze Śródziemne, w ostatnich latach zaobserwowano znaczny wzrost. To zaś wpływa także na zwiększony popyt na usługi kantorów!

Dlaczego kantor zamiast banków?

Dzisiaj wiele osób zamiast wymiany gotówki w kantorach, woli decydować się na przewalutowanie pieniędzy przez banki, przy transakcjach elektronicznych. Niestety nie każdy wie, że jest to opłacalne tylko dla niektórych popularnych walut i przy mniejszych opłatach, np. za wodę, chleb, czy przekąski, gdzie dodatkowa złotówka „marży” nie będzie stanowiła na wakacjach problemu. Wielokrotnie jednak po podsumowaniu kosztów całej zabawy za granicą, możemy dojść do wniosku, że znacznie przepłaciliśmy. To między innymi dlatego najlepiej zamiast banków wciąż wybierać kantory. Pamiętaj jednak o tym, aby unikać tych, które działają na lotniskach. Kursy i opłaty za transakcje, które one prezentują są niekorzystne dla klientów…

Wybieraj kantory sieciowe

W dużych miastach można spotkać się z firmami, które prowadzą kantory sieciowe. Najczęściej składają się z kilku placówek, w których bez problemu można wymienić takie waluty, jak: USD dolar, EUR euro, GBP funt szterling, CHF frank szwajcarski, AUD dolar australijski, BYN rubel białoruski, BGN lew, CAD dolar kanadyjski, CZK korona czeska, HRK kuna chorwacka, JPY jen, HUF forint, RUB rubel, UAH hrywna, NOK korona norweska, czy SEK korona szwedzka. Warto przy tym wiedzieć, że wielokrotnie w sieciowych firmach, prowadzone są szerokie usługi sprzedaży i skupu srebra oraz złota, czy też działania charakterystyczne dla lombardów, które znowu stają się na polskim rynku niesamowicie popularne. Przykładem takiego podmiotu jest KANTOR BENEK, którego liczne oddziały 24h można znaleźć w Łodzi!

Kupuj i sprzedawaj z głową!

Każda osoba, która planuje wakacyjne wojaże, powinna poznać ważną wskazówkę dotyczącą wymiany pieniędzy, niezależnie od tego, o jaką walutę chodzi. Od lat najkorzystniejszym czasem na zakup np. dolara lub euro jest początek kwietnia oraz ewentualnie maj. Sprzedaży niewykorzystanych pieniędzy, powinniśmy dokonać zaraz po powrocie do kraju. Po okresie wakacyjnym, niestety ich wartość spadnie, co przy dużych sumach będzie znacznie zauważalne. W przypadku niskich kwot, różnice wahają się zaledwie o kilkanaście złotych, dlatego nie zawsze musimy stresować się tego typu transakcjami.