Czy wiesz że gdyby nie mikro-firmy, polska gospodarka przestałaby istnieć? Aż 96% z nich wytwarza ponad połowę krajowego zysku i zapewnia 75% wszystkich wpływów z podatków. A czy wiesz, że możesz zainwestować 1,5% Twojego podatku i darowiznę w bezpłatną pomoc dla  poczatkujących mikro firm? Od 2008 roku Akademia liderów innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja Dr Bogusława Federa poprzez serwisy mikroporady.pl/  jestemszefem.pl pomaga i  wspiera mikro firmy udzielając bezpłatnych, eksperckich porad w zakresie: pomysłu na działalność i zakładania firmy, polskich i unijnych regulacji prawnych, finansów, zatrudnienia pracowników, certyfikacji i innych. Możesz zainwestować 1,5% Twojego podatku i darowizny w bezpłatną pomoc dla  poczatkujących mikro firm. Wspierając tę inicjatywę, nie tylko pomagasz innym, ale także korzystasz z możliwości odliczenia darowizny od podatku.  

Edukacja przyszłych liderów biznesu

Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacji Dr Bogusława Federa, z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim, od 2008 roku prowadzi szereg działań mających na celu wsparcie przedsiębiorców zakładających własne firmy oraz prowadzących mikro-biznesy. Działalność Akademii koncentruje się na edukacji przyszłych liderów biznesu poprzez udzielanie bezpłatnych porad, organizowanie webinariów. Uczestnicy tych wydarzeń mają okazję zdobyć niezbędną wiedzę oraz umiejętności, które pozwolą im prowadzić innowacyjne i konkurencyjne przedsiębiorstwa na rynku. Wspierając Akademię, przyczyniasz się do rozwoju młodych talentów i firm, które w przyszłości mogą stać się filarami polskiej gospodarki.

Na co pójdą Twoje pieniądze?

  • bezpłatny dostęp do eksperckiej wiedzy ( nowe pomysły na biznes, wzory umów, poradniki, porady, instrukcje, dostęp do nagrań z webinariów) i indywidualnych porad online przez 24 h/365 nieprzerwanie od 2008,

  • co miesiąc bezpłatne webinaria rocznie  ponad 1000 uczestników,

  • kwartalna aktualizacja prawna względem prawa polskiego i unijnego ponad 1000 dokumentów z interpretacjami.

Kto korzysta z przekazanych darowizn i 1,5% ?

  • 2,9 mln użytkowników rocznie serwisów mikroporady.pl/ jestemszefem.pl (źródło: Google Analytics wrzesień 2023)

  • 60 tys. zarejestrowanych użytkowników**

  • 1000 serwisów urzędów miast i gmin**

Darowizna na fundację - odliczenie od podatku

Warto również pamiętać, że przekazując darowiznę lub 1,5 % podatku na rzecz Akademii Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacji Dr Bogusława Federa, można skorzystać z możliwości odliczenia tej kwoty od podatku. W ten sposób, wspierając ważną inicjatywę, jednocześnie masz szansę obniżyć swoje zobowiązania podatkowe. 

To doskonały sposób na połączenie wsparcia dla edukacji i rozwoju przedsiębiorczości z korzyściami finansowymi dla siebie. Dzięki Twojemu wsparciu, młodzi przedsiębiorcy będą mogli zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia innowacyjnych firm, a polska gospodarka będzie mogła się rozwijać w oparciu o nowe technologie i usprawnienia procesów biznesowych. 

**sprawdź naszą  wiarygodność

https://sprawozdaniaopp.niw.gov.pl/

https://fundacjafedera.pl/bip/sprawozdania