Życie jest pełne niespodzianek - niestety także tych nieprzyjemnych. Czasem jeden moment, jeden nieszczęśliwy wypadek może przekreślić wszystkie nasze plany i marzenia. Co wtedy? Jak zapewnić odpowiedni poziom życia sobie i swojej rodzinie? Odpowiedzią jest ubezpieczenie na życie. Świadomość faktu, że w razie wypadku będziemy mieli pewne zabezpieczenie finansowe zwiększa poczucie bezpieczeństwa i komfort życia. 

Polisa na życie - co to takiego?

Polisa na życie to forma ubezpieczenia finansowego w przypadku wystąpienia różnych okoliczności życiowych, najczęściej nieszczęśliwych wypadków. Oferta podstawowa zapewnia wypłatę świadczenia bliskim ubezpieczonego w przypadku jego śmierci. Polisę można rozszerzyć, zapewniając sobie bezpieczeństwo w najróżniejszych sytuacjach, np.:

l  Wystąpienia ciężkich chorób.

l  Wypadków komunikacyjnych.

l  Utraty zdolności do pracy.

l  Narodzin dziecka itp.

Nie wybieraj ubezpieczenia zbyt pochopnie. Zastanów się, jakie są potrzeby twoje i twojej rodziny i poproś agenta ubezpieczeniowego, np. z firmy War-To Ubezpieczenia Marian Bułecki, o ofertę dopasowaną do twojej sytuacji.

Zalety ubezpieczenia

Zastanawiasz się, czy warto wykupić ubezpieczenie na życie? Zdecydowanie warto zdecydować się na ten krok. Dzięki niemu poczujesz się bezpieczniej i zwiększysz swój komfort życia. Ale to nie jedyne zalety. Dzięki ubezpieczeniu na życie:

l  Zapewnisz środki na leczenie lub rehabilitację. Dodatkowe środki finansowe na dobrą opiekę zdrowotną zapewnią szybszy powrót do zdrowia po nieszczęśliwym wypadku.

l  Zabezpieczysz zobowiązania finansowe. Polisa na życie w formie rozszerzonej może również zabezpieczyć różne zobowiązania finansowe, np. kredyt hipoteczny. Takie wsparcie pomaga zapewnić płynność finansową rodziny po śmierci ubezpieczonego.

l  Zapewnisz najbliższym stabilność finansową. W przypadku śmierci ubezpieczonego na rodzinie spoczywają wszystkie wydatki. Polisa na życie pomoże utrzymać dotychczasowy standard życia mniej więcej przez kilka lat od śmierci.

Co jeszcze warto ubezpieczyć?

Ubezpieczenie na życie to świadczenie, które każdy z nas powinien mieć. Oprócz tego warto rozważyć inne rodzaje ubezpieczeń, np.:

l  Ubezpieczenie domu. Nie kosztuje dużo, a daje wiele korzyści. Warto o nie zadbać już na etapie budowy.

l  Ubezpieczenie samochodu. Nie musi być drogie, a może uchronić cię przed wysokimi kosztami uszkodzenia auta lub kradzieżą.

l  Ubezpieczenie turystyczne. Podczas różnych wyjazdów, zwłaszcza do egzotycznych krajów, wszystko się może zdarzyć. Ubezpieczenie turystyczne zagwarantuje ci należytą ochronę podczas choroby lub wypadku.