Jak wybrać korzystny kantor?

Materiał partnera
2019-07-14

Wyjazd na wakacje wiąże się wielokrotnie z koniecznością wymiany pieniędzy na obcą walutę. Niekiedy wykonujemy też takie operacje przy różnego rodzaju inwestycjach. Niezależnie od sytuacji, do której potrzebujemy pieniędzy w gotówce w euro, w dolarach, czy w funcie, zawsze zastanawiamy się nad wyborem najbardziej korzystnego kantoru. Podpowiadamy, jak go znaleźć!

Lokalizacja ma duże znaczenie

Lokalizacja kantoru ma olbrzymie znaczenie dla opłacalności z nim współpracy. Jeśli liczysz zatem każdy grosz, nigdy nie korzystaj z usług kantorów położonych na lub przy lotniskach, czy też na dworcach autobusowych i PKP. Strzeż się również lokali w galeriach handlowych i w centrach miast. Najczęściej są to bowiem miejsca obsługujące zapominalskich, zagranicznych turystów, czy osoby, które nie mają rozeznania w wymianie walut. Lepiej zatem wybierać kantory, które położone są w dobrej lokalizacji jeśli chodzi o łatwość dotarcia, ale które nie leżą we wcześniej wspomnianych miejscach.

Tabela kursów walut

Kolejną wskazówką przy wyborze kantoru, powinno być to, jaki kurs walut on oferuje. Tak jak już wspomniano korzystniejsze gwarantują kantory, które nie leżą w reprezentacyjnych oraz zatłoczonych lokalizacjach. Zawsze warto jednak sprawdzać daną ofertę na stronach internetowych. Jeśli dany kantor posiada własną domenę, to znak wysokiego profesjonalizmu. Ze spokojem można się dzięki temu zapoznać z kursem detalicznym i hurtowym takich walut, jak: dolar amerykański, kuna, jen, korona szwedzka, euro, korona norweska, korona duńska, funt brytyjski, forint węgierski, i z wieloma innymi. Pamiętaj o tym, że dobry kantor, jest w stanie obsługiwać nawet takie waluty, jak szekel izraelski, baht tajski, czy juan chiński. Zawsze proś jednak o informacje na temat wspomnianego kursu detalicznego oraz hurtowego, które mogą znacznie się od siebie różnić.

Dodatkowe usługi i udogodnienia

Korzystny kantor, można rozpoznać także po tym, iż oferuje dodatkowe usługi oraz udogodnienia. Mowa między innymi o skupie złota i srebra, czy o możliwości zarezerwowania telefonicznego, danej ilości gotówki określonej waluty, na wskazany dzień oraz godzinę. Jest to ważne w przypadku wymiany pieniędzy w tysiącach. Jeśli zatem poszukujesz sprawdzonego, uczciwego oraz pełnego doradztwa finansowego kantoru, wybierz ten zlokalizowany w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej 92 – mowa o Kantorze MANHATAN Marcina Zagórskiego, który dla swoich klientów prowadzi również sprawną obsługę telefoniczną. Zadzwoń zatem po numer 58 346 07 60 i sprawdź sam!

Opracowanie artykułu:

Kantor Manhatan Skup zlota i srebra

al. Grunwaldzka 92, 80-244 Gdańsk pomorskie
e-mail
www