Zakładając działalność gospodarczą, musimy wybrać formę rozliczeń z urzędem skarbowym. Biuro rachunkowe AMS CONSULT doradzi nam najlepsze rozwiązanie. Mamy do wyboru: kartę podatkową, ryczałt ewidencjonowany i zasady ogólne. Pełna księgowość jest zaawansowana i przeznaczona dla firm oraz spółek osiągających wysokie przychody. Skorzystajmy z pomocy specjalisty, aby wybrać najkorzystniejszy wariant.

Wybór opodatkowania dla firmy – AMS CONSULT

Rejestrując działalność gospodarczą, każdy przedsiębiorca wybiera formę opodatkowania. Najprostszą jest karta podatkowa, ponieważ nie prowadzi się wtedy żadnej ewidencji. W innym wypadku warto odwiedzić biuro rachunkowe AMS CONSULT. Podmiot gospodarczy co miesiąc wpłaca stałą kwotę podatku, którą ustala naczelnik urzędu skarbowego. Drugą, którą niektóre podmioty bardzo chętnie wybierają, jest ryczałt ewidencjonowany. Podstawą opodatkowania jest osiągany przychód, a jedynym kosztem do odliczenia są składki na ZUS. Warto, aby w przypadku przewidzianych wysokich kosztów zdecydować się na prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów. Takie rozwiązanie daje możliwość, zminimalizowania wysokości obciążeń podatkowych.

Jest jeszcze jedna forma, czyli pełna księgowość, ale nie wybiera się jej dobrowolnie, lecz narzucają ją przepisy. Przeznaczona jest dla podmiotów osiągających wysokie roczne przychody w wyokości 1 200 000 euro netto

– mówi ekspert.

Dlaczego warto mieć doradcę podatkowego?

Przepisy podatkowe są niekiedy niejasne dla pomiotów, które nigdy nie zajmowały się księgowością. Niezbędna jest szeroka wiedza w tym zakresie, uzupełniana na bieżąco, ponieważ często się one zmieniają. Zatrudniając biuro AMS CONSULT, problem się rozwiązuje. Poza tym odchodzi ewidencjonowanie operacji gospodarczych, które zajmuje przedsiębiorcom sporo czasu. Często zapominają oni, że muszą codziennie księgować wszystkie rachunki i faktury. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy są ekspertami w swojej dziedzinie. Dzięki temu dokładnie wiedzą, co zrobić, żeby legalnie płacić niższe podatki.