Kiedy i dlaczego skorzystać z usług biura rachunkowego?

Materiał partnera
2019-10-16

Zdecydowałeś się założyć własną działalność gospodarczą i nie wiesz, co dalej? Czy samemu zająć się obowiązkami księgowego, czy skorzystać z usług profesjonalnego biura rachunkowego? Która z opcji jest bezpieczniejsza i dlaczego? Czym zajmuje si biuro rachunkowe i dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Zalety korzystania z biura rachunkowego
Nie oszukujmy się, w Polsce obowiązują dość zawiłe i skomplikowane przepisy podatkowe. To wystarczający powód, aby skorzystać z pomocy doświadczonego biura rachunkowego. Korzystanie z jego usług daje nam dość duże bezpieczeństwo, gdyż księgowi w nim pracujący na bieżąco śledzą zmieniające się przepisy prawne, którymi mogą się z nami dzielić. Mają też szeroką wiedzę z różnorodnych dziedzin, z której również możemy korzystać, co może nam pomóc odpowiednio zarządzać naszą firmą. Dość istotny jest również fakt, że biura rachunkowe inwestują w ubezpieczenie OC na wypadek strat finansowych klienta i jego roszczeń z tym związanych. Co ciekawe, może okazać się, że współpraca z biurem rachunkowym jest tańsza, niż z księgową. Mały drobiazg, ale może okazać się istotny. W biurze rachunkowym, mimo urlopów, zawsze ktoś będzie na stanowisku pracy, co może okazać się znaczące.

Usługi biura rachunkowego
Biuro księgowe pomaga nam w zakresie księgowości oraz obsługi kadrowo – płacowej. Z czym się to dokładnie wiąże? Jeżeli chodzi o obsług pracowniczą, obowiązkiem biura rachunkowego jest prowadzenie i przechowywanie wszelkiej dokumentacji pracowników, a także sporządzanie dla nich umów i wypowiedzeń, ustalanie przysługujących im urlopów, zgłaszanie oraz wyrejestrowywanie pracownika z ZUS, naliczanie wynagrodzeń pracowniczych, wydawanie zaświadczeń, naliczanie koniecznych do opłacenia składek, sporządzanie raportów RMUA oraz sprawozdań dla GUS, prowadzenie ksiąg rozchodów i przychodów, rozliczenie podatkowe. To tylko niektóre z licznych obowiązków księgowych. ABICUS oferuje prowadzenie księgowości pełnej, częściowej, uproszczonej. Warto skontaktować się z biurem w celu określenia interesującego nas zakresu pracy. Korzystanie z usług doświadczonego biura rachunkowego, daje nam bezpieczeństwo, spokój i wolny czas, którego nie musimy poświęcać na wczytywanie się w skomplikowane przepisy prawne.

Opracowanie artykułu:

Abicus Małgorzata Szulejewska

ul. Marszałkowska 68/70m. 19, 00-004 Warszawa Śródmieście, mazowieckie
e-mail
www