Wyjazd na wakacje – niezależnie od charakteru wypoczynku – powinien być dokładnie zaplanowany. Oznacza to również zadbanie o najważniejsze kwestie związane z ochroną zdrowia i życia własnego oraz najbliższych, a także zabezpieczenie mienia. Z tego względu warto postawić na dobrze skonstruowaną polisę ubezpieczeniową dla podróżujących. Jakie elementy powinny się w niej znaleźć?

Elastyczna oferta ubezpieczyciela

Decydując się na ubezpieczenie turystyczne, warto skorzystać z oferty ubezpieczyciela proponującego możliwość elastycznego dopasowania składników polisy do potrzeb klienta. Takie rozwiązanie zapewnia m.in. ochrona dla podróżujących Warta Travel, którą we właściwy sposób skonfiguruje sprawdzony agent zajmujący się pośrednictwem ubezpieczeniowym –  Joanna Woźniak. Dzięki temu w prosty sposób polisę można dopasować do charakteru podróży. Nie zawsze są to bowiem wakacyjne wypady – wielu ludzi kieruje się do innych krajów np. ze względu na obowiązki zawodowe.

Również i w takiej sytuacji ważne jest, by zapewnić sobie ochronę na wypadek zdarzeń losowych, które mogą przytrafić się za granicą. Dobrze skonstruowana polisa zapewnia m.in. pokrycie pełnych kosztów pomocy w ramach tzw. usług assistance. Oznacza to nie tylko ubezpieczenie w zakresie leczenia poza granicami Polski, ale też ochrona przy konieczności prowadzenia poszukiwań, usług ratowniczych oraz transportu medycznego. Takie rozwiązanie sprawdza się przy wypadkach i poważnych chorobach, gwarantując pełne zabezpieczenie finansowe w trudnych momentach.

Ochrona zdrowia i bagażu

Ubezpieczenie turystyczne zapewnia zatem przede wszystkim ochronę zdrowia i życia w trakcie podróży zagranicznych. Dobrze skonstruowana polisa to jednak nie tylko takie zabezpieczenie. Okazuje się, że dzięki możliwości dopasowania składników ubezpieczenia turystycznego można zapewnić sobie ochronę przedmiotów osobistego użytku. Dotyczy to zatem przede wszystkim wszelkich walizek, toreb i plecaków, które zabieramy ze sobą za granicę.

Należy jednak pamiętać, że przygotowanie właściwej polisy to niełatwe zadanie. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług pośrednika ubezpieczeniowego. Będzie on w stanie znaleźć ofertę np. dla osób uprawiających narciarstwo czy jazdę na snowboardzie w trakcie zagranicznego wyjazdu. Rozszerzenie umowy to konieczność odpowiedniego skonfigurowania polisy, co jest także możliwe wyłącznie w przypadku sprawdzonych ubezpieczycieli. Jednym z nich jest Warta, która proponuje elastyczną i jednocześnie kompleksową polisę Warta Travel.