Prowadzenie własnej firmy lub przedsiębiorstwa wymaga również prowadzenia księgowości. Osoby pracujące w miejscach takich jak biura usług rachunkowych posiadają wiedzę i umiejętności niezbędne do tego, by uniknąć problemów związanych ze skomplikowanymi przepisami prawa. Doświadczona księgowa dopasuje ofertę do potrzeb zarówno klienta indywidualnego, jak i do firmy. Poniżej zostaną omówione najbardziej przydatne usługi księgowe.

Usługi księgowe

Obsługa księgowa zajmuje się pełnieniem usług z zakresu prowadzenia ewidencji środków trwałych, prowadzenia książki przychodów i rozchodów, sporządzania sprawozdań finansowych, rocznego rozliczania działalności oraz rozliczania ryczałtu ewidencjonowanego. Kompleksowe usługi księgowe zadowolą właścicieli firm jednoosobowych i krajowych.

Księgowość kadrowo-płacowa

Obsługa płacowa zajmuje się przede wszystkim rozliczaniem podatków VAT i podatków dochodowych, ale także składaniem deklaracji ZUS, naliczaniem składek oraz sporządzaniem listy płac. Obsługa kadr odpowiedzialna jest za prowadzenie dokumentacji kadrowej i urlopowej, sporządzanie umów o pracę, umów cywilnoprawnych oraz świadectw pracy. Z tej oferty będą zadowoleni zarówno klienci indywidualni, jak również właściciele małych lub dużych firm.

Doradztwo podatkowe i biznesowe

Korzystając z usług doradztwa podatkowego, można zdobyć wiedzę na temat deklaracji podatkowych, optymalizacji podatkowych oraz rozliczeń publicznoprawnych. Doradztwo biznesowe to księgowość typowa dla firm. Właściciele przedsiębiorstw i osoby, którym potrzebna jest pomoc w założeniu działalności, zdobędą informacje potrzebne do założenia i rejestracji działalności gospodarczej. Co więcej, dowiedzą się czegoś na temat zgłoszeń aktualizacyjnych i identyfikacyjnych. Korzystając z profesjonalnego biura rachunkowego z wykwalifikowanymi pracownikami, otrzymujemy również porady w zakresie prawa pracy.

Z jakiego biura skorzystać?

Przy wyborze biura księgowego najlepiej kierować się kompetencją pracowników – podkreśla specjalista z Biura Usług Księgowych Adamis. Warto zdecydować się na miejsce z wieloletnią pozycją na rynku, które zatrudnia specjalistów w swojej dziedzinie i może poszczycić się najlepszymi księgowymi. Dzięki temu zyskuje się pewność, że wszystkie formalności będą regulowane w sposób adekwatny do charakteru działalności prowadzonej przez przedsiębiorcę. Co więcej, będzie także można liczyć na bezproblemowy przebieg ewentualnej kontroli z ramienia urzędu skarbowego.